Geri1 of 15İleri

Pat Riley hakkında daha önce duymadığınız 14 bilgi! | GALERİ

NBA’in unutulmayan figürlerinden olan Pat Riley, oyunculuğu bıraktıktan sonra başladığı başantrenörlük kariyeriyle efsaneleşmiştir. Giyinişiyle, karizmatik yüz ifadesiyle, geriye yatırdığı saçlarıyla ve duruşuyla gözümüzde otoriter bir  profil çizerken asla panik olmaması ve ıslık çalışı da hafızamızda yer etmiştir.

En önemli özelliği birlikte çalıştığı takımın yapısına göre oyun oynatması olan Riley, NBA’de kendine özgü setleri en fazla olan koçlardan biridir. Ligde birçok koç defansif veya ofansif ağırlıklı oyunlarıyla anılırken o, parkenin her iki yönünü de oynatmada çok başarılı olmuştur.

“Showtime” zamanında Lakers’a oynattığı hücum gücü yüksek oyun ile yüzükleri bir bir parmağına takmış, Knicks tarihindeki en önemli koçlardan biri olduğunu da herkese göstermiştir. Takımı iki yıl üst üste hem de savunmaya öncelik veren bir anlayışla konferans şampiyonu yapmış ancak talihsiz biçimde Rockets’a finalde iki kez kaybetmiştir.

Bu içeriğimiz de asla panik olmayan ıslık çalışıyla ünlü Godfather lakaplı efsane koçlardan biri olan Pat Riley hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 14 bilgiyi göreceksiniz. İyi okumalar…

Geri1 of 15İleri

Pat Riley hakkında daha önce duymadığınız 14 bilgi! | GALERİ

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir