Yazı: Utkuhan Genç ve Yunus Emre Demirkol

Amerika’nın en zevkli basketbol organizasyonlarından biri olan NCAA Mart Çılgınlığında ikinci gün programında North Carolina sahaya çıkıyor.

TSİ 01.40’da başlayacak North Carolina Central Eagles ile UC Davis Aggies arasında oynanacak maç ile başlayacak program USC Trojans – Providence Friars maçı ile devam edecek.

Günün programı:

  • 01.40 North Carolina Central Eagles – UC Davis Aggies

Midwest bölgesine son katılan ekibi belirleyecek olan mücadele TSİ 01.40’da başlayacak. Big West turnuvasında iyi bir performans gösterip şampiyonluğa uzanan UC Davis, NCAA turnuvasında yer almak istiyor. Aynı şekilde konferans turnuvasında şampiyonluğa ulaşan North Carolina Central, iyi geçirdikleri sezonu NCAA turnuvasına katılarak taçlandırmak istiyor. Bu maçı kazanan ekip Kansas Jayhawks ile karşılaşacak.

  • 04.10 | USC Trojans – Providence Friars 

Doğu bölgesine son katılan ekibi belirleyecek olan mücadele TSİ 04.10’da başlayacak. Big East konferansını üçüncü sırada bitiren Providence, Pac-12 konferansını beşinci sırada bitiren USC ile karşılacak. Pac-12 konferansında normal sezonu Utah Utes’in altında bitirmesine rağmen Pac-12 turnuvasında gösterdiği iyi performansla First Four’da oynamaya hak kazanan USC, formunu koruyarak NCAA turnuvasına katılmayı amaçlıyor. Providence ise onlar adına inişli çıkışlı geçen sezonu turnuvaya katılarak güzel bir şekilde devam ettirmek amacında. Bu maçı kazanan ekip SMU Mustangs ile karşılacak.

Utkuhan Genç

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir