18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda heyecan devam ederken Türkiye yarı finalde İspanya’ya 71-69 mağlup oldu.

Karşılaşmaya takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken mücadelenin ilk beş dakikası sete set skor ile Türkiye’nin üstünlüyle geçirdi. (12-10) Devamında Yiğitcan’ın sayılarıyla farklı attıran Ay-Yıldızlı ekip çeyreğin son saniyelerinde Erkin Şenel’in üç sayılık isabetiyle farklı 13’e kadar çıkardı ve çeyreği 25-12 öne kapattı.

İkinci çeyreğe de Erkin’in art arda basketleri ile başlayan Türkiye farkı 14 sayıya kadar çıkartmasını bildi. (31-17) İlerleyen dakikalarda toparlanan İspanya Cuevas ile bulduğu art arda üç sayılık isabetler ile farkı kapattı ve çeyreğin son dakikalarında yakaladığı 20-5’lik seri ile soyunma odasına 36-37 önde girdi.

Turkish Basketball‏ @TurkishBBall

Turkish Basketball‏ @TurkishBBall

Üçüncü çeyrekte Türkiye, Mustafa’nın oyuna ağırlığını koyması ile skorda tekrar öne geçerken bu kez bu üstünlüğünü sürdürmesini bildi ve çeyreği 7 sayı farkla 55-48 üstün kapattı.

Dördüncü çeyreğin ilk dakikalarında iki takım sayı bulmakta zorlanırken Ay-Yıldızlı ekibimiz maçın bitimine 7 dakika 51 saniye kala farkı 7 sayıda tutmayı sürdürdü. (57-50) Maçın ilerleyen bölümlerinde 10-3’lük bir seri yakalayan İspanya tekrar millilerimizi yakaladı ve maçın son 5 dakikasına takımlar 60-60 eşitlik ile girdi. Yakaladığı rüzgarı iyi değerlendiren Boğalar maçın bitimine 3 dakika kala 63-65 öne geçti ancak Türkiye maçın bitimine 2 dakika 40 saniye kala skoru tekrar eşitlemeyi başardı. (65-65)

Maçın son dakikaları karşılıklı skorlar ile geçerken İspanya maçın bitimine 30 saniye kala 67-69 öne geçmeyi başardı. Maçın son bölümlerinde art arda hatalar yapan Türkiye son saniyelerde yakaladığı serbest atışları da değerlendiremeyince sahadan 69-71 mağlup ayrıldı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir