Son 3 sezondur Fenerbahçe Ülker altyapısında oynayan 1995 doğumlu Mehmet Şanlı, Zeljko Obradovic yönetiminde gerçekleştirilen try-out antrenmanlarının ardından Sarı-Lacivertli ekiple karşılıklı olarak yollarını ayırdı ve Beşiktaş‘la 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Sitemize Beşiktaş koçu Ahmet Kandemir şu sözlerle transferi doğruladı: “Böyle alabileceğimiz genç oyuncular oldukça kadromuza katacağız. Mehmet Şanlı ile de anlaştık, hayırlı olsun”

2.04 boyunda olan Mehmet Şanlı, power-forvet  pozisyonunda görev yapıyor. Mehmet Şanlı, Sakarya’da düzenlenen ve Fenerbahçe Ülker‘in 2. Bitirdiği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası‘nda 9.5 sayı-12.2 ribaund ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Kısa-yorum: Eğer sertliğini ayarlarsa, Beşiktaş için ileride iyi bir oyuncu olacaktır. İyi savunma ve ribaundçu. Eğer mental olarak sıkıntı olmazsa bence Mehmet her takımda bulunması gereken bir oyuncu. Ancak önemli olan mental olarak Beşiktaş’ın onu nasıl A Takıma hazırlayacağı ve tabii nasıl kullanacağı.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir