Geri1 of 3İleri

Lider Olimpia Milano evinde Reggio Emilia’yı rahat geçti! | 99 – 79 

Ev sahibi Olimpia Milano karşılaşmaya iki üçlükle başlarken konuk ekip Aradori‘nin istekli oyunuyla kısa sürede oyuna adapte oldu. Çeyreğin büyük bölümü karşılıklı sayılarla geçerken son bölümde etkili olan ev sahibi ekip farkı açarak ilk çeyreği dokuz sayı farkla önde bitirdi (28 – 19). Konuk ekip Reggia Emilia’da Aradori kaydettiği 9 sayıyla takımının en etkili ismi olurken Olimpia Milano’da Hickman 7 sayıyla, Tarczewski 6 sayı ve 4 ribaundla öne çıkan isimler oldu.

Reggio Emilia ikinci çeyreğe etkili başlayarak, 5-0lık seriyle farkı dört sayıya kadar indirse de sonrasında hücumda etkili olan Olimpia Milano 7-0lık bir seri yakalayarak farkı tekrar dokuz sayıya çıkardı (35-26). Karşılıklı serilerle geçilen bu çeyrekte Reggio Emilia yeni bir seriyle farkı iki sayıya indirmeyi başardı (35-33). İkinci çeyreğin ortalarında oyuna giren Miroslav Raduljica art arda bulduğu sekiz sayıyla takımının etkili oyununa geri dönmesini sağladı. Son bölümde Reggio Emilia’yı durdurmayı başaran ev sahibi ekip soyunma odasına 47 – 37 önde gitti.

TrendBasket / Begüm Ünal

TrendBasket / Begüm Ünal

Üçüncü çeyrek Olimpia Milano’nun sayılarıyla başladı ve fark 14 sayıya çıktı. Devamında toparlanan konuk ekip bulduğu seriyle farkı üç sayıya kadar indirirken Koç Jasmin Repesa mola aldı (52-49). Mola dönüşündeki ilk dakikada zorlansa da çeyreğin son bölümünde oyuna giren Raduljica‘dan gelen sekiz sayılık katkıyla farkı dokuz sayıya çıkarmayı başardı. Son çeyreğe 72 – 64 Olimpia Milano’nun üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğin ilk dakikasında iki ekip de isabetli sayı bulamazken devamında Olimpia Milano bulduğu sayılarla farkı tekrar çift hanelere çıkardı (81-68). Bu çeyrekte oyuna ağırlığını koyan ev sahibi ekip, yedi dakikada 21 sayı bulurken potasında yalnızca sekiz sayı gördü (93-72). Son bölümde de üstün oyunu devam ettiren Olimpia Milano sahadan 99 – 79 galip ayrıldı. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu 14 dakikada 20 sayı kaydeden Miroslav Raduljica oldu.

Geri1 of 3İleri

Lider Olimpia Milano evinde Reggio Emilia’yı rahat geçti! | 99 – 79 

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir