besiktaszaragoza

İyi başladığı Eurocup ikinci turunda evinde aldığı kötü sonuçlarla işini zora sokan temsilcimiz Beşiktaş İntegral Forex, grubun son maçında İspanyol temsilcisi Zaragoza ile deplasmanda karşılaştı. Lietuvos Rytas’ın Cedevita Zagreb’i yenmesiyle, Beşiktaş’ın bir üst tura çıkma umutları artarken; siyah beyazlı ekip 6 farktan fazla mağlup olmadığı sürece bir üst tura çıkma hakkını kazanacak durumdaydı.

Baştan sona iki takımın da zaman zaman domine ettiği mücadele, özellikle son çeyrekte büyük çekişmeye sahne oldu. Beşiktaş adına son çeyreğin yıldızı ise şüphesiz Chris Lofton’dı. Ard arda attığı üçlüklerle takımına hayat veren Amerikalı oyuncu, son saniyelerde ise yürekleri ağzımıza getirdi. Beşiktaş 1 sayı farkla öndeyken çizgiye gelen ve 2’de 1 atan Lofton adeta rakibin ekmeğine yağ sürdü. 7 Saniye kala turnike basketi bulan İspanyol temsilcisi, maçı uzatmaya taşımaya çok yaklaşmıştı ki son pozisyonda rakipten de aldığı yardımla Lofton bir kez daha sahneye çıktı.

Lofton’ın pota üstünde seken son saniye şutu, karambolde Zaragoza’lı oyuncular tarafından kendi potalarına tiplenince 79-77’lik galibiyet ile temsilcimiz bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Beşiktaş’ın rakibi Rus temsilcisi Nizhny Novgorod olacak.

Orhun Özdemir

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir