50.yılın kutlandığı, rekorların kırıldığı ve takım içi arkadaşlık ile oyun temposunun zirveye çıktığı son yılların en geniş rotasyonuna ulaşılan 2016-2017 sezonunda normal sezonun sonuna gelinirken, Houston’da yüzler gülüyor.

Maçın Ryan Anderson’ın üst üste iki 3’lüğü ve Beverley’in 4 ribaunu ile başlaması yüzleri güldürdü. İlk çeyrek farkı bir ara 13 sayıya kadar çıkaran Rockets, Timberwolves’un 5/8 üçlüğüne engel olamayınca periyodun bitmesine üç dakika kala Timberwolves farkı eşitledi ve ardından ilk çeyrek 33-32 Houston Rocketsin üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyrek aynı tempoda devam eden oyunda, Timberwolves’da Wiggins ve Towns ile sayı üretmeye devam ederken ona Rockets Beverley ve Capela’nın ikili oyunlarıyla karşılık verdi ve ilk yarı 60-60 eşitlik ile tamamlandı.

Houston Rockets

Houston Rockets

İkinci yarı yine Ryan Anderson’uun 3lük yağmuruyla başladı, ilk 50 saniye içinde 3/3 üçlük ile başlayan Ryan farkın bir anda 9’a çıkmasını sağladı. Timberwolves’ta sezonun genelinde olduğu gibi yine skor yükünü Towns çekti ve 24 sayıyla takımı oyunda tutmaya çalıştı. Timberwolves’ta Wigging ve Towns dışında iki haneli sayılara ulaşabilen oyuncu olmaması, üçüncü çeyrek sonunda 24 sayı 17 ribaund istatistiği ile oynayan Towns’ın tüm çabasını boşa çıkardı diyebiliriz.

İlk dakikalarında temponun oldukça düştüğü dördüncü çeyrek Capela’nın üst üste smaçları ve Harden’ın sık asistleri ile oyun hareketlik kazandı. Timberwolves’ta Mohammed ve Jones’un çabaları sonuç vermedi ve Houston Rockets Toyota Center’da 123-118 ile normal sezonu 55. galibiyet ile tamamladı.

Mike D’Antoni maç sonrası verdiği basın açıklamalarında yöneltilen ”Takım çok sayıda atış kaçırdı, bu sizi rahatsız ediyor mu? sorusuna ”Takımım 123 sayı attı, bizim takımımızda kimse topu kullanmaktan çekinmez, uygun olan her pozisyonda sayıya gitmek için tüm oyuncularımızı kullanırız” şeklinde verdiği cevap sahadaki ve kenardaki tüm oyuncularına ne kadar güvendiğini işaret etti.

 

 

Bahadır Erdil

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir