Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bu hafta Fenerbahçe Doğuş, İBB deplasmanında sahaya çıktı. Maçı başından sonuna önde götüren Fenerbahçe Doğuş, mücadeleden 83 – 70 skorla galip ayrıldı.

Mücadelenin ilk sayıları Marko Guduric’ten geldi. Ev sahibi takım İBB adınaysa ilk sayıları Stevan Bircevic buldu. Maçın ilk beş dakikası karşılıklı basketlerle geçti ve ilk çeyrekte son beş dakikaya 8 – 9 skorla Fenerbahçe Doğuş önde girdi. Brad Wanamaker, Marko Guduric ve Nicolo Melli üçlüsünden bulduğu sayılarla önemli bir seri yakalayan Fenerbahçe Doğuş, dengeli giden skoru lehine çevirmeyi başardı. Sayısız geçen dakikaların ardından İBB, Uğur Dokuyan’dan iki sayılık basketi buldu ve karşılaşmanın ilk çeyreğini 13 – 23 geride kapattı.

İkinci çeyreğe 10 sayı farkla geride başlayan İBB, periyodun ilk dakikalarında skor ürettiyse de rakibinin sert hücumları karşısında kayıtsız kaldı. Fenerbahçe Doğuş cephesinde ise durumlar daha iyiydi. Nicolo Melli ile sayı üretmeye devam eden konuk takım, oyuna giren Ahmet Düverioğlu ve Melih Mahmutoğlu’ndan da sayılar bulmaya devam etti. Bir ara aradaki fark altı sayıya kadar düşse de Fenerbahçe Doğuş, rakibinin daha fazla sahasına girmesine izin vermedi ve ilk yarı, 36 – 45 Fenerbahçe Doğuş’un üstünlüğüyle tamamlandı.

@istanbulBBSK

@istanbulBBSK

İkinci yarı Jason Thompson’ın iki sayılık basketiyle başladı. Serbest atış çizgisine gelen Stevan Bircevic’in çizgiden 1/2 ile dönmesinin ardından İBB, yaklaşık üç dakika kadar skor üretemedi. Skorda kısır bir çeyrek olurken, Fenerbahçe Doğuş cephesinde Brad Wanamaker ile Jason Thompson skor üreten isimler oldu. Çeyreğin bitimine iki dakika kala skor 50 – 58’i gösterdi. Aradaki farkın bir artıp bir azaldığı üçüncü çeyrekte son bir dakika skor üretilemedi ve Fenerbahçe Doğuş final periyoduna 51 – 61 önde girdi.

Mücadelenin son çeyreği de diğer periyotlardan farksız geçti. Fenerbahçe Doğuş skorda üstünlüğü elden bırakmazken, İBB cephesinde Stevan Bircevic ve Jaka Klobucar hücumda atağa geçti. Maçın bitimine yaklaşık dört dakika kala İBB, skoru 64 – 70’e çekerek aradaki farkı altı sayıya kadar düşürdü. Ev sahibi takım geri dönmek için tam bir şans yakalamışken Fenerbahçe Doğuş, Bobby Dixon ve Ahmet Düverioğlu ile skor üreterek rakibinin bu şansını da elinden aldı. Kalan son saniyelerde artık geri dönme şansı bulamayan İBB, evinde oynadığı mücadeleyi 83 – 70 skorla kaybetti.

* Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir