Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe Bilyoner.com KBSL final serisinin ilk maçında karşı karşıya geldi. Caferağa Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmadan Fenerbahçe 76-83 galip ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.

Sarı lacivertliler aynı zamanda bu sonuçla birlikte seride saha avantajını da ele geçirdi. Yakın Doğu Üniversitesi dün gıda zehirlenmesi geçiren Courtney Vandersloot karşılaşmada forma giyemedi.

Fenerbahçe (11/18) üç sayı isabetiyle oynayarak yakın Doğu Üniversitesi’ni perimetre savunmasında zor durumda bıraktı. Maçın ilk yarısında Kia Vaughn ikinci yarısında da Kelsey Plum ile skoru sürükleyen Valerie Garnier’in ekibi maçı takım halinde 23 asist ile tamamladı.

Sarı lacivertlilerde Kelsey Plum 17 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve (2/4) üç sayı isabeti ile oynadı. Kia Vaughn ise 17 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve (8/16) iki sayı ile maçı tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi süre alan her oyuncunun oyuna katkı yaptığı Fenerbahçe’ye nazaran özellikle kısa rotasyonunda eksik kaldı. Courtney Vandersloot’un eksikliğini fazlasıyla hisseden Zafer Kalaycıoğlu’nun takımında Jantel Lavender 14 sayı, 5 ribaund ile mücadele etti. Kayla McBride ise 13 sayı, 4 ribaund, 5 asist üretti.

Final serisindeki ikinci karşılaşma 16 Mayıs Çarşamba akşamı 18.00’de Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Resmi istatistik servisi | Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir