Geri1 of 3İleri

Dolomiti Energia Milano deplasmanından galibiyetle dönüyor! | 76 – 98

Olimpia Milano ilk beşi: Miroslav Raduljica, Milan Macvan, Andrea Cinciarini, Rakim Sanders, Awudu Abass

Dolomiti Energia Trentino ilk beşi: Devyn Marble, Aaron Craft, Filippo Baldi, Joao Gomes, Dustin Hogue

Konuk ekip Dolomiti Energia karşılaşmaya iyi başladı ve kısa bir sürede beş sayı buldu (0-5). Devamında ise Olimpia Milano 8-0lık bir seriyle öne geçmeyi başardı (8-5). Çeyreğin büyük bölümü iki ekibin karşılıklı sayılarıyla geçilirken Olimpia Milano’nun Sırp forveti Milan Macvan ilk yedi dakikada takımının 10 sayısını kaydetti (16-16)Macvan‘la beraber etkili olan Davide Pascolo takımının altı sayıyla öne geçirdi fakat oyunda kalan konuk ekip durumu 22-22‘ye getirmeyi başardı. İlk çeyreğin son sayıları ise Hickman‘ın serbest atışlarından geldi (24-22). Bu çeyrekte Macvan iki sayılık atışlarda 6’da 6’yla oynarken toplamda 12 sayı buldu.

Olimpia Milano ikinci çeyreğe iyi bir başlangıç yaparak farkı tekrar altı sayıya çıkardı (30-24). Bu çeyrekte özellikle Hickman‘la gelen top kayıpları sebebiyle ev sahibi ekip sayı hücumda zorlanırken Dolomiti Energia farkı eritti (33-33) ve Olimpia Milano mola aldı. Mola sonrasında konuk ekip seriye devam edip farkı yedi sayıya çıkardı (33-40) sonrasında ise Abass basket faulle konuk ekibin  0-14lük serisine son verdi (36-40). Kalan bölümde baskıya devam eden konuk ekip soyunma odasına 40 – 49 üstün gitti.

TrendBasket / Begüm Ünal

TrendBasket / Begüm Ünal

Konuk ekip üçüncü çeyreğe de iyi başlayarak dört buçuk dakikada farkı 17 sayıya çıkardı (43-60) ve Olimpia Milano molayı aldı. Mola dönüşünde Pascolo‘yla etkili olan Olimpia farkı 13 sayıya indirdi fakat savunma ribaundlarını almakta zorlanınca farkı eritme çabaları  boşa gitti. Koç Jasmin Repesa’nın itirazlar sonucu aldığı teknik faul de oyun konsantrasyonunda sıkıntı yarattı ve çeyrek Dolomiti Energia’nın 16 sayılık üstünlüğüyle sona erdi (58-74). Bu çeyrekte savunma sırasında dizinden sakatlanan Filippo Rossi 15 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.

Olimpia Milano son çeyreğe 4-0lık bir başlangıç yapmasına rağmen Dolomiti Energia çeyreğin ilk yarısında farkı korumayı başardı (68-84). Sonrasında ise günün bir diğer başarılı ismi Devyn Marble da Raduljica ile girdiği bir mücadele sonrasında dizinden sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Karşılaşmaya iki önemli oyuncusundan yoksun devam eden Dolomiti Energia kontrolü elinde tutmayı başardı ve sahadan 76 – 98 galip ayrıldı.

Geri1 of 3İleri

Dolomiti Energia Milano deplasmanından galibiyetle dönüyor! | 76 – 98

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir