Koç David Blatt, Darüşşafaka Doğuş’un Volkswagen Arena’da Spor Toto Play-Off 2017’nin yarı final serisinin üçüncü maçında Fenerbahçe’yi konuk ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında takımının performansını ve müsabakayı değerlendirdi.

”Öncelikle Fenerbahçe’yi tebrik etmek isterim. Her maçtan sonra konuşmak doğru olmayabilir ama artık rahatça konuşabiliriz. Fenerbahçe kazanmayı ve övgü almayı hak etti. Haklı bir şekilde turu geçtiler. Türkiye Ligi’nde iyi bir seri yakalamıştık. Ne yazık ki play-offtta yanlış taraftaymışız. Sezon içerisinde oynadığımız Fenerbahçe’den daha güçlü ve bizden daha iyi bir takımla oynadık. Aslında söylemek gerekirse Avrupa’da herkesten daha iyiler.” 

”Genele bakacak olursak harika bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Çok yol aldık ve hem Türkiye hem de Avrupa’da önemli işler yaptık. Bu oyuncu grubunu yönetmekten büyük keyif aldım. Ferit Bey, İbrahim Kutluay ve Mithat Demirel’e bu şartları bana sağladıkları için teşekkür ederim. Türkiye harika bir yer, buradaki her dakikanın keyfini sürdüm. Sizlere de organizasyonumuza gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ederim.”

”Sezon başına oranla takımımdaki birçok oyuncu daha iyi durumda ve bunu mutlu eden bir şey. Bireysel olarak ise oyunculara sezon kapamış konuşması yaparken durumu anlatmayı tercih ederim. Soyunma odasındaki herkesle çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Tüm oyuncularım kendilerini bu işe adadılar.”

”Gelecek sezon ne yapacağımla ilgili karar vermedim. Bir yıllık kontratım var, kalmak istersem bunu yapabilirim. Şu anda söyleyebileceğim benimle ilgili söylentilerin çok büyük çoğunluğu doğru değil. Gitmeye karar verirsem bir kulüp bulabileceğimi düşünüyorum.”

Onur Coşkun

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir