2017 yazında kıta şampiyonaları bu dönemde genelde boş geçen basketbol sezonunu hareketlendirecek. Her takımın bir devşirme oyuncu oynatabilme hakkına sahip olmasıyla birlikte bazı ülkeler bu haklarını kullanmak için uygun oyuncu arayışında.

Afrika Erkekler Basketbol Şampiyonası’na doğrudan katılacak takımlardan Kamerun da Beşiktaş Sompo Japan’da forma giyen D.J. Strawberry’nin işlemlerini tamamladı. Tecrübeli oyuncunun bu yaz Kamerun forması giymesi mümkün.

 

31 yaşındaki forvetin bu gelişmeyle birlikte Cotonou kontenjanından İspanya Basketbol Ligi’nde yabancı sınırına takılmadan oynaması da mümkün hale geldi. Beşiktaş’taki ilk sezonunu geçiren ABD asıllı Strawberry bu sezon 42 maçta 26.4 dakika, 11 sayı, 3.4 ribaund, 3.2 asist, 1.3 top çalma ortalamalarını yakaladı. Strawberry, Tunus adına mücadele eden Michael Roll’un ardından siyah beyazlıların kadrosunda yer alıp bir milli takımda devşirme oyuncu statüsünde oynayan ikinci isim oldu.

19-30 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek AfroBasket’in tarihinde Kamerun’un yalnızca 2007’de kazandığı bir gümüş madalyası bulunuyor.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir