NBA’in köklü ekiplerinden Chicago Bulls, yaz liginde Bulls adına mücadele eden genç yetenek Antonio Blakeney ile iki yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. 

2017 NBA Draft’ında draft edilmeyen 20 yaşındaki oyuncu son iki sezonunu Louisiana State ile tamamlarken geçtiğimiz yıl sezonun en iyi ikinci beşine seçildi. Bu başarıyı getiren etkense şüphesiz sezon boyunca tutturduğu 17.2 sayı, 4.8 ribaund ve 1.7 asistlik ortalama oldu.

NBA kurallarına göre 15 kişilik kadrosunu dolduran takımların iki tane çift yönlü kontrat imzalama hakkı oluyor. Bulls’un çift yönlü kontratla kadrosuna kattığı Blakeney, çoğunlukla Gelişim Ligi takımlarından Windy City Bulls ile de mücadele edecek. Bulls kadrosunda en fazla 45 gün süreyle çift yönlü kontratla kalabilecek olan Blakeney, bu 45 günü tamamlaması durumunda kalıcı kontrata sahip olarak Chicago Bulls formasıyla kariyerine devam edecek.

NBA Yaz Ligi’nde de Bulls formasıyla dört maça çıkan oyuncu burada 16.8 sayı ve 5 ribaund istatistiklerini elde ederken yapılan transfer Chicago Bulls resmi Twitter hesabı üzerinden şu şekilde duyuruldu:

Dilasa Karakaya

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir