Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 16. hafta karşılaşmasında Banvit, evinde Pınar Karşıyaka’yı 84-65 mağlup etti.

Metin Türen’in sayılarıyla başlayan maçta Banvit, Andy Rautins’in üst üste üçlükleriyle öne geçti (6-2). Vidmar ve Thomas ile sayılar bulmaya devam eden Banvit, Rautins ile farkı çift hanelere çıkardı (15-4). Waters ve Banic ile aradaki farkı eritmeye çalışan Karşıyaka’ya cevap Thomas’dan geldi ve ilk çeyrek 19-10 Banvit üstünlüğüyle sonuçlandı.

Kulig ve Rıdvan Öncel’in sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte Pınar Karşıyaka, Banic ile farkı kapatmaya çalıştı (23-14). Tony Taylor ve Vidmar ile skoru koruyan Banvit, Rautins ile farkı iyice açtı (34-18). Marko Banic’in sayılarıyla maça tutunmaya çalışan Pınar Karşıyaka, savunmada çok zorlandı (39-21). İlk yarının bitimine bir dakika kala iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve ilk yarı 43-29 Banvit üstünlüğüyle geçildi.

@SportandoTR

@SportandoTR

Tony Taylor’ın sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte Banvit’e cevap Jarrod Jones’dan geldi (46-33). Metin Türen ve Waters ile üst üste sayılar bulan İzmir ekibi, Vidmar’a engel olamasa da farkı azalttı (49-42). Adonis Thomas ve Tony Taylor ile farkı korumaya çalışan Banvit,  Andy Rautins’in de katkısıyla farkı tekrar açtı ve üçüncü çeyreği 67-48 önde kapattı.

Berk Uğurlu’nun sayılarıyla başlayan dördüncü çeyrekte Banvit, Pınar Karşıyaka karşısında adeta üçlük şov yaptı ve farkı 25’e çıkardı (75-50). Şehmus Hazer ve Berk Uğurlu’nun sayılarıyla geçilen bu dakikalarda Pınar Karşıyaka’ya destek DJ Kennedy’den geldi (82-61). Maçın bitimine az bir süre kala iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve Banvit, maçı 84-65 kazandı.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir