Yaşadığı sakatlık sebebiyle 2 Aralık Baskonia deplasmanı sonrası takımıyla beraber ilk Euroleague maçına Brose Baskets Bamberg karşısında çıkan Austin Daye, 5/7 saha içi isabetiyle 20 sayı üretmesine karşın takımının mağlubiyetine engel olamadı. Maç sonrası TrendBasket’e özel açıklamalarda bulunan ABD’li oyuncu savunmada yaptıkları hataların maçı kaybetmelerindeki ana sebep olduğunu söyledi;

Savunma anlamında belki de en kötü oyunumuzu oynadık. Bamberg çok iyi bir koçun yönetiminde, sistematik bir basketbol oynuyor. Kazanmak için yapmaları gereken her şeyi doğru yaparak galibiyete ulaştılar. Biz ise tam tersi, istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Savunmada çok fazla hata yaptık ve üzücü bir mağlubiyet aldık.

Kendi açımdan hücumda iyi bir performans ortaya koydum, yüzdeli şut attım. Ancak takımın kaybettikten sonra kişisel performansın bir önemi kalmıyor. Antrenmanlarda çok çalışıyoruz ancak sahada kazanmak adına doğru şeyleri yaptığımıza inanmıyorum. Ben NBA’de oynarken iki tür takımın da formasını giydim; kazanma alışkanlığı olan ve kaybetme alışkanlığı olan. Takımlar arasında farklılığı rahatlıkla hissedebiliyordum, odak noktaları farklıydı. Biz de burada bazı şeyleri değiştirmeliyiz, zihniyetimizi değiştirmeliyiz. 

Sakatlığının tamamen iyileşmemesine rağmen takıma yardım edebileceğini düşünerek fedakarlık yaptığını belirten Austin Daye, kenarda takımını izlediği dönemin kendi adına zorlu geçtiğini belirtti.

Sakatlığımı ilk başta basit bir burkulma sanmıştık ancak kemik zedelenmesi olduğunu anladık. O süreçte sahaya çıktığım 4 maç boyunca az süre almamın sebebi sahada olduğum sırada çok acı hissetmemdi. Son haftalarda takımı kenardan izlemek zorunda kaldım, bu oldukça zor bir durumdu benim için. Şu an da %100 iyileştiğimi söylemem, sakatlıktan erken döndüm. Sahada olduğum zaman hala acı hissediyorum, doktorlar bunu yaşayacağımı söyledi ancak takım için bu fedakarlığı yapmam gerektiğine inandım. 

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir