Ana Sayfa A.B.D NBA Rajon Rondo:”Tecrübemiz bizi #NBA şampiyonu yapacak”

Rajon Rondo:”Tecrübemiz bizi #NBA şampiyonu yapacak”

0
Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers‘a geri dönen Rajon Rondo, takımının tecrübeli oyunculardan oluşması hakkında açıklamalarda bulundu.

Rajon Rondo, 2020 yılında NBA şampiyonluğu yaşadığı Los Angeles Lakers’a geri döndü. Geçtiğimiz sezon LA Clippers ve Atlanta Hawks formalarını giyen Rondo, bir türlü bekleneni veremeyip takımlarından ayrılmak zorunda kalmıştı. Sezon sonunda Memphis Grizzlies’a takaslanan tecrübeli oyun kurucu, takımı tarafından serbest bırakılınca ağızlarda güzel tatlar bıraktığı Los Angeles Lakers ile tekrardan anlaşmıştı.

Los Angeles Lakers, NBA’nin gelmiş geçmiş en yaşlı kadroları arasında bulunuyor. Takımın yaş ortalamasının çok yüksek olması hakkında Rajon Rondo,”Şu anda takımın en yaşlı beşinci oyuncusuyum. Çok uzun zamandır bu kadar genç hissetmemiştim. Takımımızın tecrübesi şampiyonluk yolunda bizim en büyük yardımcımız olacaktır. Hepimizin kariyerinin son yıllarında olması bize bu sezona daha çok odaklanmamız konusunda aksine çok büyük avantaj olacaktır. Tecrübemizle kritik anlarda fark yaratacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Rajon Rondo, 2020 yılındaki şampiyon kadrodan çok daha iyi bir kadroya sahip olduklarını belirtirken bu sezon tekrardan şampiyon olacaklarına emin olduğunu da cümlelerine ekledi.

Gittiği her takımda sakatlıklarla boğuşan tecrübeli oyun kurucu geçtiğimiz sezon 7.6 sayı, 5.8 asist ortalamaları tutturmuştu.

 

 

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz