Onların bir hayali vardı; Şampiyon Karşıyaka!

Pınar Karşıyaka yarı final serisinde yazmaya başladığı destanın son sayfasını biraz önce bitirdi. Final serisinde 3 – 1 önde olan İzmirliler, İstanbul’da oynanan maçta işi hiç uzatmadı, mücadeleden 85 – 71’lik galibiyet aldı ve tam 28 yıl sonra şampiyonluk kupasını kaldırdı. Ufuk Sarıca’nın gelmesiyle beraber müthiş bir atağa kalkan takım, bu kupayla yıllardır hayalini kurduğu başarıya erişti. Ufuk Sarıca’nın sürekli söylediği gibi, onların bir hayali vardı ve bu hayali de gerçekleştirdiler. Maçın özeline gelecek olursak 5. maçın en skoreri şampyion ekipten 22 sayıyla oynayan Juan Diego Tello Palacios oldu. Anadolu Efes’in en skoreri ise 18 sayıyla oynayan Efstratios Perperoglou’ydu.
  
Bu mücadelede ilk periyot 24 – 24 eşitlikle geçilirken 2. çeyrek 14 – 17 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi. Böylelikle soyunma odasına 3 sayı önde giden taraf (38 – 41) Pınar Karşıyaka oldu. Mücadelenin üçüncü çeyreğinde kontrolü tamamen ele geçeren konuk ekip çeyreği 12 – 26 önde bitirdi ve final çeyreğine 17 sayı farkla girdi. Dördüncü çeyrekte de geri adım atmayan Pınar Karşıyaka farkın kapanmasına izin vermedi ve maçtan galibiyetle ayrılıp şampiyonluğa ulaştı.
  
Pınar Karşıyaka’da Juan Diego Tello Palacios 22 sayı , 10 ribaund , 2 asist 3 top çalma rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirdi. Bunun yanı sıra Darryl Eugene Strawberry Jr. 19 sayı , 4 ribaund , 5 asist ile maçı tamamlarken , Kenneth Benard Gabriel 12 sayı , 8 ribaund , 2 asist yaparak mücadeleyi bitirdi.
  
Anadolu Efes cephesinde ise Efstratios Perperoglou 18 sayı , 2 ribaund ile mücadele etti. Bu performansın yanı sıra Thomas David Heurtel 14 sayı , 2 ribaund , 4 asist yaparak maçı tamamlarken , Yann Ulrich Stephane Lasme 11 sayı , 7 ribaund ile oynadı.
  


Haber fotoğrafı Tribün Dergi‘den alınmıştır.
Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler