Karşıyaka’dan muazzam geri dönüş

TBL Final serisinde Pınar Karşıyaka muhteşem işler yapmaya devam ediyor. Seride 2 – 1 önde olan Pınar Karşıyaka, evinde oynadığı maçta bir dönem 16 sayı kadar geri düşse de muhteşem bir geri dönüşle maçı uzatmaya götürdü ve uzatmada maçı 91 – 88 kazanmayı başardı. Bu maçın en skoreri ev sahibi ekipten Robert Lee Dixon oldu ve karşı potaya 24 sayı yollamayı başardı. Diğer ekipten en çok sayıya ulaşan oyuncu ise 21 sayıyla Efstratios Perperoglou oldu.
  
Maçta birinci periyot 17 – 17 eşitlikle ikinci periyot ise 18 – 20 Anadolu Efes üstünlüğüyle geçildi ve maçta ilk devre 35 – 37 bitti. Karşılaşmanın üçüncü periyodu 19 – 32 konuk takım üstünlüğüyle bitti. Dördüncü periyotta ise müthiş bir geri dönüş yapan ev sahibi ekip çeyreği 28 – 13 önde bitirdi ve maçı uzatmaya taşıdı. Karşılaşmanın uzatma bölümü 9 – 6 Pinar Karşiyaka üstünlüğüyle geçince karşılaşmayı galibiyet ile kapatan takım ev sahibi ekip oldu.
  
Mücadeleyi galibiyetle bitiren takımda Jon K Diebler 20 sayı , 6 ribaund , 2 asist yaparak mücadeleyi bitirdi. Bunun yanında Robert Lee Dixon 24 sayı , 2 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamlarken , Kenneth Benard Gabriel 16 sayı , 7 ribaund , 3 asist yaparak mücadeleyi tamamladı.
  
Anadolu Efes cephesinde ise Efstratios Perperoglou 21 sayı , 3 ribaund , 2 asist yaparak maçı bitirdi. Bunun yanında Matthew Lawrence Janning 20 sayı , 5 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamlarken , Cedi Osman 4 sayı , 7 ribaund , 6 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamladı.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler