Karşıyaka bu sefer uzatmada yıkıldı

Bugün Türkiye Basketbol Ligi’nde Finaller başladı. Yarı finalde şampiyonluğun en önemli favorilerinden Fenerbahçe Ülker’i eleyen Pınar Karşıyaka bu sefer uzatmada yıkılan taraf oldu ve maçı 95 – 92 kaybetti. Anadolu Efes bu galibiyetle seride durumu 1 – 0’a getirdi. Karşılaşma da en skorer oyuncu konuk ekipten rakip potaya 26 sayı atan Robert Lee Dixon olmayı başardı ama bu eforu takımının galibiyetine yeterli olmadı. Karşılaşmanın kazanan ekibinde en fazla sayıyı atan oyuncu ise karşı potaya gönderdiği 25 sayıyla Thomas David Heurtel oldu.
  
Maçta 1. çeyrek 19 – 28 konuk takım üstünlüğüyle bitti. Maçta ikinci çeyrek ise 29 – 22 ile geçildi ve maçta devre 48 – 50 sona erdi. Maçın 3. periyodu 18 – 14 Anadolu Efes üstünlüğüyle tamamlandı. Son çeyrek ise 15-17 ile sonuçlanınca mücadele uzatmaya gitti. Bu karşılaşmanın uzatma çeyreği 14 – 11 Anadolu Efes üstünlüğüyle geçince karşılaşmanın kazananı ev sahibi takım oldu.
  
Galip tarafta Dario Saric 15 sayı , 14 ribaund , 2 asist ile mücadeleyi bitirdi. Diğer taraftan Thomas David Heurtel 25 sayı , 1 ribaund , 2 asist ile karşılaşmayı tamamlarken , Nenad Krstic 17 sayı , 7 ribaund rakamlarına ulaşarak maçı bitirdi.
  
İzmir temsilcisinde ise Robert Lee Dixon 26 sayı , 7 ribaund , 5 asist rakamlarının yanına 3 tane de top çalma ekleyerek iyi oyun ortaya koydu. Öte yandan Darryl Eugene Strawberry Jr. 16 sayı , 7 ribaund , 1 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamlarken , Jon K Diebler 19 sayı , 2 ribaund rakamlarına ulaşarak maçı bitirdi.
  


Haber fotoğrafı anadoluefessk.org sitesinden alınmıştır.
Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler