İlk Raunt Fenerbahçe’nin

Kadınlar Euroleague’de Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank; çeyrek final mücadelesi kapsamında, Ülker Sports Arena Metro Enerji Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Özellikle ikinci yarısı büyük çekişmeye sahne olan mücadeleden sarı lacivertliler 58-56 galip ayrılmayı bildi. 

Sarı lacivertliler mücadeleye boyalı bölgede Quanitra Hollingsworth’u etkin kullanarak başladı. İlk yarıda özellikle Agnieszka Bibrzycka’nın Fenerbahçe’nin problemli kısa rotasyonunda verdiği katkı oldukça değerliydi. Karşılaşmanın ilk yarısı boyunca son haftalardaki savunma performansından ödün vermeyen Fenerbahçe, hücumda da belirli doğruları sahaya yansıtarak soyunma odasına 34-23 önde girmeyi başardı.

İkinci yarıda ise sahada bambaşka bir Galatasaray Odeabank vardı. Alışık oldukları savunma temposuna üçüncü çeyreğin hemen başında ulaşan Ekrem Memnun’un öğrencileri, hücumda da başarılı pivot Nevriye Yılmaz’ı oldukça etkili bir biçimde kullanarak aradaki sayı farkını eritmeyi başardı. Nevriye Yılmaz’a skorda ve oyunda destek veren ikinci isim olarak Jelena Dubljevic’in ortaya çıkmasıyla mücadeleye ortak olan sarı kırmızılılar, maçın son bölümünde Dubljevic’in çizgide 2/2 isabet bulamaması sebebiyle maçı uzatmaya götürme fırsatını kaçırdı ve devamında kendisine yapılan faul sonrası serbest atışlardan birini sayıya çevirmeyi başaran Tina Charles skoru tayin etmiş oldu.

Çeyrek Skorları

18-11 (Fenerbahçe)

16-12 (Fenerbahçe)

11-17 (Galatasaray Odeabank)

13-16 (Galatasaray Odeabank)

Karşılaşmada her iki takım adına da istatistik hanesinde öne çıkan oyuncuların değerlerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Fenerbahçe

Agnieszka Bibrzycka; 12 sayı, 2 ribaund, 2 asist,

Shavonte Zellous; 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist

Quanitra Hollingsworth; 14 sayı, 10 ribaund

Galatasaray Odeabank

Nevriye Yılmaz; 18 sayı, 7 ribaund, 1 asist

Jelena Dubljevic; 14 sayı, 4 ribaund, 2 asist

Sancho Lyttle; 5 sayı, 8 ribaund, 4 asist


İki takım arasında oynanacak ve Cuma günü saat 17.15’te başlayacak çeyrek final eşleşmesinin ikinci ayağına, Galatasaray Odeabank’ın ev sahipliğinde Abdi İpekçi Spor Salonu kapılarını açacak.

 

fbgs

İlgili Haberler