Ana Sayfa Diğer Gülşah Akkaya, Simay Karaman ve Mehtap Karabilecen’den anlamlı proje!

Gülşah Akkaya, Simay Karaman ve Mehtap Karabilecen’den anlamlı proje!

0
akare
akare

Türk kadın basketbolunun değerli oyuncularından Gülşah Akkaya, Simay Karaman ve Mehtap Karabilecen, Serebral Palsi hastası çocukların ve ailelerinin sorunlarına umut ışığı olmak adına faaliyet gösteren Bir Can Bin Umut Derneği ile el ele vererek farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Türkiye genelinde Serebral Palsili çocuklar ve aileler ile bir arada olmak amacını benimseyerek yola çıkan Bir Can Bin Umut Derneği, çocukların kendi ihtiyaçlarını görebilecek seviyeye gelmeleri için yapılması gereken fizik tedavilerine destek olmayı hedefliyor. Hasta çocukları topluma kazandırmanın yanı sıra mutlu ve sağlıklı bir birey olmaları adına önemli çalışmalar yürüten dernek, çocukların hastane, doktor, cihaz, ilaç ve tedavileri için gereken desteği sağlamak üzere aracılık yapıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenecek işbirliği lansmanında, FlyBasketball ve Bir Can Bin Umut Derneği arasında gerçekleşecek uzun soluklu birlikteliğin ilk adımı atılacak. Etkinlikte, Bir Can Bin Umut Derneği aracılığıyla Serebral Palsili çocuklar ile FlyBasketball sporcularından Gülşah Akkaya, Simay Karaman ve Mehtap Karabilecen bir araya gelecek. Beraberliğin ilk adımı olarak, ilk etapta yürüme zorluğu çeken altı çocuğa Ottobock bebek arabası hediye edecek.

Türk kadın basketbolunun en deneyimli oyuncularından ve A Milli Kadın Basketbol Takımımızın da formasını sayısız kez terleten Gülşah Akkaya, projeye ilişkin şunları söyledi: Bir Can Bin Umut Derneği, hayatını handikaplı bir şekilde sürdüren çocuklar adına, uzun zamandır çok değerli işlerin altına imzasını atıyor. Benim de bünyesinde bulunmaktan mutluluk duyduğum FlyBasketball ailesi olarak, onların bu çabasına katkıda bulunmak ve ışık saçan çocuklarımızın hayatını bir nebze olsun kolaylaştırarak, toplumda farkındalık uyandırmak amacı ile bu ölçekte bir proje yapmaya karar verdik.

Umutla destek bekleyen Serebral Palsi hastası çocuklar, her yerde eşit şartlarda sosyal aktivitelerini gerçekleştirmeli, her yerde rahatlıkla oynamalı, her yerde özgürce yaşamalı. FlyBasketball’un her bir üyesi adına söyleyebilirim ki, Serebral Palsi hastası çocukların hayatını bir kenardan izlemektense, hayata dahil olmaları için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Başta Dernek Kurucusu ve Başkanı Cansel Kirman olmak üzere, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz