Gaziantep’ten playoff yolunda kritik mağlubiyet

TBL’de bugün Muratbey Uşak Sportif evinde Royal Hali Gaziantep B.’i konuk etti.Playoff mücadelesi veren Royal Halı Gaziantep bu maçı 76 – 70 kaybederek önemli bir galibiyetten oldu. Bu mücadelenin en skorer oyuncusu ev sahibinden Samuel David Young oldu ve rakip potaya 20 sayı göndererek takımının galibiyetinde önemli performanslardan birisinin sahibi olmayı başardı. Karşı taraftan en fazla sayıyı atan oyuncu ise 14 sayıyla Courdon Dennard Higgins’ti.
  
Maçta 1. periyot 17 – 14 Muratbey Uşak Sportif üstünlüğüyle tamamlandı. Maçta bir sonraki çeyrek ise 22 – 22 ile geçildi ve maçta ilk yarı 39 – 36 sonlandı. Karşılaşmanın 3. çeyreği 15 – 17 Royal Hali Gaziantep B. üstünlüğüyle sona erdi. 4. periyot ise 22 – 17 Muratbey Uşak Sportif üstünlüğüyle geçildi ve karşılaşma 76 – 70 sona erdi.
  
Karşılaşmayı istediğini alarak tamamlayan takımda Christopher Tirrell Warren 19 sayı , 4 ribaund , 5 asist istatistiklerinin yanına 3 tane de top çalma ekleyerek iyi oyun ortaya koydu. Bir diğer yandan Samuel David Young 20 sayı , 5 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirirken, Eric Rashard Buckner 10 sayı , 9 ribaund rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı tamamladı.
  
Maçı geride kapatan tarafta ise Jawad Hason Williams 14 sayı , 7 ribaund , 1 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamladı. Bir diğer yandan Courdon Dennard Higgins 14 sayı , 2 ribaund , 2 asist yaparak karşılaşmayı bitirirken, Earl Genard Colloway 5 sayı , 1 ribaund , 6 asist yaparak mücadeleyi bitirdi.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler