Gaziantep’ten geç gelen galibiyet

Ligde bugün oynanan mücadele Royal Hali Gaziantep B. ile Torku Konyaspor Basket’i karşı karşıya getirdi. Ligin ikinci yarısında yakaladığı çıkışla bir anda playoff yarışına giren ancak geçtiğimiz üç haftada 3 mağlubiyet alarak yarıştan kopan Royal Halı Gaziantep, Torku Konyaspor’u 87 – 78 mağlup ederek ligi galibiyetle kapattı. Karşılaşmanın en skoreri ev sahibinden 24 sayıyla oynayan Domen Lorbek bu galibiyetin öncülerinden biri olmayı başardı. Konya ekibinde en fazla sayı atan oyuncu ise 23 sayıyla Ernest Lenell Bremer oldu.
  
Bu karşılaşmada ilk periyot 30 – 9 Royal Hali Gaziantep B. üstünlüğüyle bitti. Maçta bir sonraki çeyrek ise 17 – 17 ile geçildi ve maçta devre 47 – 26 sonlandı. Mücadelenin üçüncü periyodu 18 – 24 Torku Konyaspor Basket üstünlüğüyle sona erdi. Dördüncü periyot ise 22 – 28 konuk ekip üstünlüğüyle geçilince karşılaşma 87 – 78 sonlandı.
  
Kazanan ekipte Courdon Dennard Higgins 24 sayı , 6 ribaund , 4 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı tamamladı. Bir diğer taraftan Domen Lorbek 24 sayı , 2 ribaund , 3 asist yaparak mücadeleyi tamamlarken , Earl Genard Colloway 13 sayı , 1 ribaund , 4 asist ile maçı bitirdi.
  
Rakip takımda Ernest Lenell Bremer 23 sayı , 1 ribaund , 5 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirdi. bu performansın yanında Hakim Hanif Warrick 19 sayı , 10 ribaund , 1 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirirken, Burak Selen 15 sayı , 5 ribaund rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamladı.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler