Fenerbahçe Ülker galibiyeti zor kurtardı

Bugün oynanan erteleme mücadelesinde Torku Konyaspor Basket ile Fenerbahçe Ülker karşı karşıya geldi. Üç çeyreği üstün geçiren Fenerbahçe Ülker,son çeyrekte ipleri tamamen Konyaspor Basket’in ellerine bırakmak zorunda kaldı ve Konyaspor bir galibiyetin direğinden döndü. Maçı kazanan 82 -80 ile sarı lacivertliler oldu.Bu maçta en çok sayı atan oyuncu ev sahibi ekipten 27 sayıyla Richard Thomas Guinn olmayı başardı ama bu çabası takımının galibiyeti için yeterli değildi. Mücadeleyi önde bitiren tarafta en çok sayı atan oyuncu ise 19 sayıyla Oğuz Savaş oldu ve takımının galibiyetinin mimarlarından birisi olmayı başardı.
  
Maçta birinci periyot 20 – 28 Fenerbahçe Ülker üstünlüğüyle sonlandı. Maçta bir sonraki çeyrek ise 22 – 21 ile geçildi ve ilk yarı 42 – 49 sona erdi. Mücadelenin üçüncü çeyreği 12 – 14 konuk takım üstünlüğüyle sona erdi. Son periyot ise 26 – 19 Torku Konyaspor Basket üstünlüğüyle geçildi ve karşılaşma 80 – 82 sona erdi.
  
Karşılaşmayı önde bitiren takımda Emir Preldzic 6 sayı , 6 ribaund , 4 asist istatistiklerinin yanına 3 tane de top çalma ekleyerek etkileyici oyun ortaya koydu. Diğer yandan Oğuz Savaş 19 sayı , 2 ribaund , 2 asist ile maçı tamamlarken , Bogdan Bogdanovic 11 sayı , 2 ribaund , 2 asist ile karşılaşmayı tamamladı.
  
Mücadeleyi geride kapatan tarafta ise Richard Thomas Guinn 27 sayı , 6 ribaund , 1 asist rakamlarının yanına 4 tane de top çalma ekleyerek etkileyici oyun gösterdi. bu performansın yanı sıra Ernest Lenell Bremer 17 sayı , 1 ribaund , 9 asist rakamlarına ulaşarak maçı bitirirken, Hakim Hanif Warrick 12 sayı , 5 ribaund , 3 asist yaparak maçı tamamladı.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler