Ana Sayfa Avrupa Kupaları THY EuroLeague FC Barcelona ve Nikola Mirotic maaş konusunda anlaşamıyor #EuroLeague

FC Barcelona ve Nikola Mirotic maaş konusunda anlaşamıyor #EuroLeague

0
euroleague.net

Nikola Mirotic, FC Barcelona’nın kendisine teklif ettiği maaş indirimini kabul etmedi.

Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden FC Barcelona’da futbol dahil olmak üzere birçok branşta bütçe sıkıntısı yaşanıyor. Transfer döneminde Cory Higgins ve Álex Abrines ile yeni sözleşme imzalayan Katalan ekibi, iki oyuncusunun maaşında indirime gitmişti. Takımda hali hazırda bulunan oyuncularının da fedakarlık göstermesini isteyen Barcelona ekibi, yıldız oyuncusu Nikola Mirotic ile anlaşamıyor.

İspanya merkezli medya organı Mundo Deportivo‘nun haberine göre Nikola Mirotic, FC Barcelona’nın kendisine teklif ettiği %25’lik maaş indirimini, daha önce 2 kez fedakarlık yaptığını ileri sürerek kabul etmedi. 2019 yılında NBA’de daha çok kazandığı bir kontrat yerine FC Barcelona’da oynamayı tercih ettiğini vurgulayan Mirotic, 2025’e kadar uzatılan sözleşmesinde de indirime gidildiğini, yeni bir fedakarlık yapmaktan yana olmadığını belirtti.

Giderinin büyük bir kısmının Mirotic’in maaşı olduğu söylenen Katalan ekibinin, yıldız oyuncuyla indirim konusunda anlaşamadığı takdirde diğer oyuncularının maaşını ödeme konusunda problem yaşayacağı düşünülüyor.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version