Bu çılgınlığın adı Karşıyaka!

Bugün TBL final serisinin ikinci maçında Anadolu Efes evinde Pınar Karşıyaka’yı ağırladı. İlk maçta galibiyeti elinden kaçıran İzmir ekibi bu maçta çılgın bir maç sonu oynayarak maçı 86 – 85 kazanmayı başardı. Kaçan serbest atışlarının damgasını vurduğu son 30 saniyede, özellikle 9 saniye kala takımı 3 sayı gerideyken üçlük isabet bulan Bobby Dixon kahram olmayı başardı. Dixon attığı 28 sayıyla maçın en skoreri olmayı da başardı. Diğer taraftan en çok sayıya ulaşan oyuncu ise karşı potaya attığı 16 sayıyla Nenad Krstic oldu.
  
Maçta 1. periyot 23 – 22 Anadolu Efes üstünlüğüyle sonlandı. Maçta bir sonraki çeyrek ise 21 – 24 ile geçildi ve devre 44 – 46 bitti. Mücadelenin 3. periyodu 19 – 23 konuk ekip üstünlüğüyle bitti. Son çeyrek ise 22 – 17 Anadolu Efes üstünlüğüyle geçilince karşılaşma 85 – 86 sona erdi.
  
Pınar Karşıyaka’da Robert Lee Dixon 28 sayı , 6 ribaund , 6 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirdi. Bunun yanı sıra Darryl Eugene Strawberry Jr. 16 sayı , 5 ribaund , 4 asist yaparak maçı tamamlarken , Kenneth Benard Gabriel 5 sayı , 13 ribaund rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamladı.
  
Rakip tarafta Thomas David Heurtel 8 sayı , 12 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirdi. Bunun yanında Matthew Lawrence Janning 9 sayı , 6 ribaund , 5 asist yaparak karşılaşmayı tamamlarken , Nenad Krstic 16 sayı , 4 ribaund , 1 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı tamamladı.
  


Haber fotoğrafı anadoluefessk.org sitesinden alınmıştır.
Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler