Barcelona’dan ilk maçta 16 sayı fark

Bugün Euroleague Top 8’de oynanan ilk karşılaşma da FC Barcelona evinde Olympiacos’u ağırladı. Barcelona maçı biraz da beklentilerin aksine çok rahat kazanmayı başardı. Maçta en yüksek sayıya ulaşan oyuncu ev sahibinden Juan Carlos Navarro ve Boki Nachbar oldu. İki oyuncu da 10 sayıyla maçı tamamladı. Rakip takımdan en fazla sayıyı atan oyuncu ise yolladığı 9 sayıyla Dimitrios Agravanis ‘ti.
  
Bu karşılaşmada 1. periyota fırtına gibi giren Barcelona çeyreği 20 – 8 üstün bitirdi. Maçta 2. periyot ise 15 – 18 ile geçildi ve maçta devre 35 – 26 tamamlandı. Maçın 3. periyodunda yeniden daha iyi görünen Barcelona oldu ve çeyrek 15 – 12 FC Barcelona üstünlüğüyle sona erdi. Dördüncü çeyrekte de 23 – 19 FC Barcelona üstünlüğüyle devam edince karşılaşma 73 – 57 sona erdi.
  
Kazanan ekipte Maciej Lampe 8 sayı, 9 ribaund, 2 asist yaparak mücadeleyi tamamladı. Diğer taraftan Ante Tomic 6 sayı, 4 ribaund, 3 asist yaparak karşılaşmayı bitirirken, Tomas Satoransky 9 sayı, 6 ribaund yaparak mücadeleyi tamamladı.
  
Karşılaşmayı kayıpla bitiren ekipte ise Dimitrios Agravanis 9 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile maçı bitirdi. Bunun yanı sıra Kostas Sloukas 5 sayı, 2 ribaund, 4 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı tamamlarken , Oliver Lafayette 5 sayı, 2 ribaund, 3 asist yaparak karşılaşmayı bitirdi.

Geri1 of 4

Maçın Özeti

İlgili Haberler