Röportaj: Kaan Demirel, TrendBasket


Ülkemizde Fenerbahçe forması ile basketbolseverlerin gönlüne taht kuran Sacramento Kingsli Bogdan Bogdanovic, TrendBasket’in sorularını yanıtladı. Denver Nuggets ile olan kader ortaklığından EuroLeague’deki en unutulmaz anlarına kadar soruların cevaplandığı röportaj, Zeljko Obradovic’in doğum günü kutlamasıyla sonlandı.

  • Denver Nuggets, geçen sezon Batı Konferansı’nı dokuzuncu sırada tamamlamıştı. Play-offları son maçlarında kaçırmışlardı. Şu anda siz aynı sıralamada yer alıyorsunuz ve yine aynı hikaye mevcut. Bu yıl ise Nuggets, puan tablosunun ikinci sırasında. Olayların aynı şekilde devam edip seneye sizin de Nuggets gibi yukarı doğru çıkacağınızı düşünüyor musun?

”Kendimizi başkalarıyla karşılaştırabileceğimizi pek düşünmüyorum. Hepimiz farklı oyuncularız, farklı takımlarız ancak elbette biz de seneye üst sıralara sıçramak isteriz.”

  • Eski EuroLeague oyuncularına ligdeki en unutulmaz anlarını soruyoruz. Senin en unutulmaz anın neydi? Şampiyonluk olduğunu biliyorum ama bunun yanında başka neler var?

”Kesinlikle şampiyonluk maçıydı. Partizan’dayken Belgrad’da CSKA Moskova’ya karşı kazandığımız maç, Fenerbahçe’yle Maccabi Tel Aviv’i Tel Aviv’de yendiğimiz o maç, Panathinaikos deplasmanı, Real Madrid ile oynadığımız Play-off serisi, Berlin’deki final ve tabii ki İstanbul’daki kupa maçı.”

  • İstanbul’dan bahsetmişken Zeljko Obradovic’in doğum günüydü. Onun yeni yaşını kutlamak ister misin?

”Onun numarası bende var. Çoktan iyi dileklerimi ilettim kendisine. (Güler)”

Dilara Durmuş

İletişim: dilara.durmus@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir