Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko’nun Turkish Airlines EuroLeague’de Zalgiris Kaunas’ı 78-61 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Çok zor bir dönemi geride bıraktık. Altı günde dört maç oynadık. Oyuncularımı tebrik ediyorum çünkü dört maçta da maçın başından sonuna kadar savaştılar. Bu maçların bazı bölümlerinde iyi oynamadığımız doğrudur ama bir antrenör olarak gurur duyuyorum hiç pes etmedik.”

“Bugün çok agresif bir takıma karşı oynadık. Buna hazır olmamız gerekiyordu. Top kaybı yapmamalıydık. İlk yarıda bunu başardık. Üçüncü çeyrekte yedi top kaybı yaptık ve bu da bugünkü en büyük problemimizdi. Son çeyrekte iki top kaybı yaptık. Bu maçı kazanmayı hak ettiğimize inanıyorum.”

“Her zaman vurguladığım gibi oynaması çok zor bir takım. Arkadaşım Saras’ı da bu takımı yarattığı için tebrik ediyorum. Oynama şeklimizden de çok memnunum.”

“İnanılmaz atmosfer için taraftarlara teşekkür ediyorum. Pazar günü saat birde oynayacağımız Sakarya karşılaşmasına taraftarlarımızı bekliyoruz.”

“Nicolo Melli herkese örnek gösterilebilecek bir oyuncu. Bu süreçte inanılmaz oynadı, her şeyini verdi. Jan Vesely’den de bahsetmem gerekiyor. Bugünkü maçın üzerinde çok büyük bir etkisi vardı. Tabii bu günün sonunda bir takım işi.”

“Oyuncular antrenman yapmaktan çok oynamayı seviyor. Adapte olmalıyız. Örneğin dün Moskova’dan döndükten sonra takım otobüsü yerine farklı minibüslerle geldik salona vakit kazanabilmek için. Kulüple konuşuyoruz charter uçuşu gerekiyor.”

“Jan Vesely umarım çok uzun seneler burada olur. Basketbolu çok seviyor. Maç içerisindeki enerjisine baktığınızda bunu görebiliyorsunuz. Jan’ın bir oyun kurucu gibi beyni var. Birçok oyuncunun anlamadığı şekilde maçı anlayabiliyor.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir