Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Doğuş deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 83-70 mağlup ederken koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Obradovic kendilerine yetecek kadar oynadıklarını belirtirken çok zorlu bir dönemden geçtiklerini ve her oyuncunun katkısına ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Zeljko Obradovic: ”Karşılaşmanın içinde herkesten aynı enerjileri almalıyız. Dün Valencia maçından çok geç saatlerde ülkeye döndük ve sadece bugün oyuncularla birlikte konuşabildik. Rakibimizden bir oyuncu 10 hücum ribaundu aldık toplamda 15 hücum ribaundu verdik. Bu konuda uzun oyuncular olan Jason veya Melli’yi suçlamıyorum. Onlar bugün gayet güzel oynadılar. Genel olarak sahada problemler bunlardı. Kolayca anlatmak gerekirse maçı kazanacak kadar oynadık. Bugün herkese süre vermeye çalıştım ancak oyuncular oynadıkları oyunla birlikte sahada ne kadar kalacaklarını belirliyorlar. İstanbul çok ciddi bir takım. daha önce sadece iç sahalardan Sakarya’ya karşı kaybetmişti. Kazanacak kadar oynadık.” ifadelerini kullandı.

Koç ayrıca sakatlığı devam eden ve Valencia ile bu maçta oynamayan Vesely hakkında: ”O ve sağlık ekibimiz çok ciddi bir şekilde çalışıyorlar. Neler olacağını göreceğiz.” dedi.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir