Fenerbahçe’nin başantrenörü Zeljko Obradovic, Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 26. haftasında 97-92 kazandıkları Gaziantep Basketbol maçını değerlendirdi.

Obradovic, ilk saniyeden itibaren savaştıklarını belirtti. İlk yarının kötü geçtiğini fakat ikinci yarıda gösterilen reaksiyonun şaşırttığını da vurgulayan çalıştırıcı: “İlk yarı kötü geçti fakat ikinci yarıda reaksiyon göstermemiz şaşırttı. İlk saniyeden itibaren savaştık. Harika bir konsantrasyon vardı. Maçın seyrini tamamen değiştirdik. Genelde sıkça olan bir şey değil. İlk yarıda 24 sayı farktan gelmek kolay değil. Umarım gelecek için bize iyi bir tecrübe olmuştur” dedi.

Stefanos Dedas ve Nikola Kalinic tartışmasını da değinen Obradovic, ekibinden herhangi biri saygısızlık yapmışsa özür dilediğini ifade etti. Konuyu oyunculara sorduğunu sözlerine ekleyen tecrübeli koç: “Ekibimden herhangi biri saygısızlık yapmışsa özür dilerim. Oyuncularıma sordum. Rakip benchinden provokasyon olduğunu söylediler. Bunun için tekrar özür diliyorum. Maç içinde böyle şeyler olabiliyor. Birisi böyle bir şey yaparsa kendimizi de korumamız gerekiyor. Oyuncularımla konuşup sadece basketbola odaklanmalarını isteyeceğim” ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: NTV Spor

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir