Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde beşinci haftanın kapanış maçında Anadolu Efes’i ağırlayan ve maçtan 86-79 galip ayrılan Fenerbahçe’de Koç Zeljko Obradovic, maçın ardından konuştu.

Oyundaki bazı hataların altını çizen Zeljko Obradovic, maçın keyifli geçtiğini de ifade etti ve şu şekilde konuştu:

“Uzatmaya giden bir maç olduğuna bakarsak oynaması gerçekten zordu. Bu da iki takımın da kazanabileceğini gösteriyor. Bugün oynayış şeklimizden memnundum. Maçın sonunda çok iyi reaksiyon vermediğimiz anlar oldu. Böyle anlarda bizim gibi bir ekibin daha doğru kararlar alması gerekiyordu. Bunun üzerine sıkı bir şekilde çalışacağız. İkinci yarının başında da problem devam etti ve hücumda tıkandık ancak savunmamız asla düşmedi. Çok kötü oynadığımız bölümü 8-4 geride geçtik. İki takımın da kalitesine bakarsak bu normal değil ancak böyle şeyler olabiliyor. Efes’i tebrik ediyorum, yine harika oynadılar. Oyuncularımı da tebrik ediyorum. Bizim için çok önemli bir galibiyetti. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum.

Yeni yabancı kuralı hakkında bir şey düşünmek istemiyorum. Bize söylenen kural bu. Kimse bunu yaparken bize sormadı. Ben de kural bağlamında elimden gelenin en iyisini yapıyorum.”

Takımın kaptanı Melih Mahmutoğlu ise şunları söyledi:

“Maça konsantre olmak da oynamak da zordu. Geçen günkü derbi açında Koray’ı kaybettik ve bu üzüntüyle maçı oynadık. Maçtan önce de maç boyunca da onu düşündük. Bu galibiyeti ona ve ailesine armağan ediyoruz. Bu durum maçın önüne geçti. Maç hakkında konuşmak gerekirse bizim için değerli bir galibiyetti. Efes gerçekten kaliteli bir ekip. Aramızda oynadığımız maçlar da bunu gösteriyor zaten. Şimdi Baskonia sınavını düşünmeliyiz. Seyircilerimizi de tebrik ediyorum. Onlara teşekkür ediyorum.” 


Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir