Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Doğuş’un Turkish Airlines EuroLeague’de Olimpia Milano’yu konuk ettiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Bizim için her maç olduğu gibi bu maç da çok önemliydi. Nasıl oynamamız gerektiğini anlamamız gereken bir maçtı. Savunmadaki agresiflik açısından çok memnun olduğum bir maçtı. Bazı maçlarda pozitif şeylerin yanında negatif şeyler de olabiliyor.”

“Bugünkü olumsuzluk da açık sahada oynadığımız oyunda doğru kararlar vermedik. Fakat güzel olan koşmaya çalıştık ve oynamamız gereken şekil de bu. Maçın öncesinde de söylemiştim, biraz farklı bir takım ile oynadık bugün.”

“Taraftarlara da güzel destekleri için teşekkür ediyorum. Bugün yine çok güzel bir atmosfer yarattılar. FIBA ile EuroLeague arasındaki durum oyuncular için çok zor bir durum. Ben Fenerbahçe’nin antrenörüyüm. Oyuncuların karar vermesi gerekiyor ne yapmaları gerektiğine.”

“Mart ayının ne kadar zor olacağının farkındayız. Çünkü 11 maçımız var. Bazıları ev, bazıları ise deplasman. Program bu şekilde ve en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Bu maçlar da sezon bitene değin her maç gibi önem taşıyor. En önemli şey sağlıklı kalmamız. Söylenmeye ağlanmaya hakkımız yok. Her türlü durumda böyle olacak.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir