Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

Yazar: Sercan Keskinel


WiZink Center’da 11.385 kişinin takip ettiği maçta temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, Real Madrid’e konuk oldu.

Ev sahibi ekip Real Madrid maça Campazzo, Carroll, Yusta, Randolph ve Tavares ilk beşiyle başlarken, temsilcimiz Sloukas, Nunnally, Kalinic, Vesely ve Ahmet Düverioğlu ilk beşiyle parkedeydi.

Maça çok iyi bir başlangıç yapan temsilcimiz ilk dört dakikayı 2-12 önde tamamladı ve ev sahibi ekibe molayı aldırdı. Özellikle Nunnally attığı sekiz sayıyla bu başlangıca en büyük katkıyı yapan isimdi. Sonrasında toparlanan Real Madrid farkı eritmeyi başardı ve periyodun sonuna 1:30 kala Fenerbahçe Doğuş molası geldi: 12-16. Mola sonrasında özellikle Rudy Fernandez ile etkili olan ev sahibi ekip farkı kapattı ve ilk periyot 20-20 eşitlikle sona erdi.

İkinci periyoda da iyi başlayan ve Datome ile iki üçlük isabet bulan temsilcimiz ilk üç dakikayı 25-29 önde geçti. Sonrasında toparlanan Real Madrid, yarının bitimine 4:21 dakika kala gelen televizyon molasına 33-32 önde girmeyi başardı. Mola sonrası Doncic’in etkili oyunuyla üst üste iki hızlı hücum sayısı bulan ev sahibi ekip, Fenerbahçe Doğuş’a molayı aldırmayı başardı: 37-34. Sonrasında toparlanmaya çalışan temsilcimiz, farkı kapatmayı başaramadı ve ilk yarı Real Madrid’in 45-40 üstünlüğü ile sona erdi.

İlk periyodun başında olduğu gibi üçüncü periyoda da Nunnally ile iki üçlük isabet bularak başlayan Fenerbahçe Doğuş ilk dakika sonunda farkı bire indirmeyi başardı: 47-46. Nunnally’e Datome’nin de katılmasıyla hücumdaki etkinliğini sürdüren temsilcimiz periyodun sonuna 05:12 dakika kala öne geçmeyi başardı: 54-56. Kalan dakikalarda her iki takım da dengeli bir oyun ortaya koydu ve periyodu temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş 65-68 önde kapattı.

Son periyoda da iyi başlangıç yapan Fenerbahçe Doğuş maçın bitimine 7:50 kala altı sayı farkla önde geçti: 67-73. Ev sahibi ekip Doncic ile etkili olmaya çalışsa da maçın bitimine 4:10 kala gelen televizyon molasına temsilcimiz 71-77 önde girmeyi başardı. Mola sonrası toparlanan Real Madrid 02:25 kala farkı üçe indirmeyi başardı: 78-81. Ancak ikinci yarının etkili ismi Sloukas’ın üçlüğü 01:19 kala ev sahibi ekibe molayı aldırdı: 78-84. Son dakikaları oldukça heyecanlı geçen karşılaşmada temsilcimiz hata yapmayarak üstünlüğü korumayı bildi ve maçtan 83-86 galibiyetle ayrıldı.

Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir