Slovakya’da düzenlenen 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finalde Yunanistan ile karşılaşan Türkiye sahadan 81-63 galip ayrılmasını bildi.

Bu sonuçla yarı finale yükselen Millilerde en skorer isim 22 sayıyla Ragıp Berke Atar oldu. Berke’ye en büyük desteği ise 17 sayıyla Erkin Şenel verdi.

Maça hızlı başlayan Ay-Yıldızlı ekip ilk çeyreğin ilk beş dakikasını 13-10 önde geçti. Devamında toparlanmaya çalışan Yunanistan çeyreğin bitimine 2 dakika 17 saniye kala skora 17-17 ile dengeyi yakalarken Türkiye devamında bulduğu 7-1’lik seri ile ilk çeyreği 24-18 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Berke Atar’ın sayılarıyla başlayan ekibimiz devamında farkı takım halinde bulduğu sayılar ile çift hanelere kadar çıkardı. (33-22) Ardından yakaladığı sayı farkını korumayı başaran Türkiye soyunma odasına 45-33 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğin ilk beş dakikasında Yunanistan art arda hızlı hücumlar ile farkı azaltırken çeyreğin bitimine 5 dakika kala fark 3 sayıya kadar indi. (49-46) Ancak geri kalan dakikalarda Erkin Şenel ile sayılar bulan milli takım son çeyreğe 63-50 üstün girdi.

Son çeyrekte yakaladığı sayı farkını çeyreğin ilk dakikalarından itibaren korumayı başaran Türkiye maçın son dakikalarında da farkı arttırdı ve maçtan 18 sayı farkla 81-63 galip ayrılmasını bildi.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir