TBF Uluslararası U16 Turnuvası 28 Ocak tarihinde start alacak. Turnuvaya yine Konya ev sahipliği yapıyor. U16 kategorisinin en prestijli organizasyonlarından olan TBF Uluslararası U16 Turnuvası, tam bir hafta sürecek ve final karşılaşması 5 Şubat tarihinde oynanacak.

Milliler ise çalışmalarına erkenden başlayacak. 22 Ocak tarihinde Konya Novotel’de toplanacak olan Yıldız Milliler, çalışmalarına ara vermeden başlayacak. Turnuva kadromuz da bugün itibariyle açıklandı. Yıldız Milli Takım kadrosunda yer alan tüm oyuncular 2001 doğumlu. Bu detay dikkat çekiyor. U15 Milliler de turnuvaya katılacağı için Koç Ertuğ Tuzcukaya, kadroya hiçbir 2002 doğumlu oyuncu dahil etmedi. Son Romanya etabını iyi geçen Canberk Kavşuk, tekrar Yıldız Milli Takım ile beraber. Ayrıca yine Romanya’da iyi işler yapan Ömer Yasir Küçük ve Darüşşafaka Doğuş oyuncusu Temel Berkcan Keskindemir, aday kadro ile Konya’da yer alacak. İşte Yıldız Millilerin Konya kadrosu:

u16

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

1 Comments

  1. Milli Takım - 24/01/2017

    Geçen sene,Avrupa Şampiyonasında 3.cü olan kadroda yeralan 2001 doğumlu başarılı oyuncu Efe Yurtlu'yu kadroda göremedik.2.06 boyunda yetenekli bir oyuncunun kadroda olmaması bizleri şaşırttı.Bununla ilgili açıklama yaparmısınız.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir