2016-2017 Türkiye Basketbol Ligi’ni şampiyon tamamlayarak Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Astra Group Sakarya BŞB Basketbol, Yiğitcan Turna için bir veda mesajı yayınladı ve oyuncunun Bahçeşehir Koleji’ne katıldığını belirtti.

2016-2017 Türkiye Basketbol Ligi’nde normal sezonu lider bitiren, sonrasında final grubunu domine ederek şampiyon tamamlayan ve BSL’ye yükselen Sakarya temsilcisi, başarıda önemli pay sahibi oyunculardan Yiğitcan Turna için resmi sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayınladı. Oyuncunun ayrıca önümüzdeki sezon için ligin yeni ekiplerinden Bahçeşehir Koleji anlaştığını duyuran @SBBBasket twitter hesabından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Şampiyon kadronun en renkli isimlerinden Yiğitcan Turna, önümüzdeki sezon TBL ekiplerinden Bahçeşehir Koleji ile yeniden şampiyonluk mücadelesi verecek. Kendisine vermiş olduğu emeklerinden dolayı teşekkür eder, yeni takımında başarılar dileriz. #YeşilSiyah

30 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon maç başına yaklaşık 23 dakika süre alırken, 8.6 sayı ve 4.2 asist ortalamalarıyla takımına katkıda bulunmuştu.

Yakın zamanda Acıbadem Üniversitesi’nin haklarını satın alan ve Türkiye Basketbol Ligi’ndeki ilk sezonunda ses getirecek bir kadro kurmayı hedefleyen Bahçeşehir Koleji, önce koç Yağızer Uluğ, daha sonra ligin önde gelen oyuncularından Hakan Yapar, Murat Göktaş, Cemal Nalga ve Ceyhun Altay ile anlaşma sağlamıştı.

Bartu Balkış

Alaylı değil içinden, 18 yaşında olmasına rağmen 11 yılını basketbola vermiş bir basketbol sevdalısı ve artık yazarı

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir