2016-17 Adidas Next Generation Eleme Turnuvası’nda Türkiye’yi temsil eden Darüşşafaka Doğuş U18 Takımı’nın 2000 doğumlu forveti Yavuz Gültekin, EuroLeague’in resmi YouTube kanalına bir röportaj verdi.

Tarihindeki ilk ANGT’de Unicaja Malaga’yı yenmeyi başaran Daçka’nın bu başarısının önemli olduğunu kaydeden Yavuz, “Turnuvada ilk kez oynamak benim için çok heyecanlıydı. Büyük takımlar burada ve dolayısıyla rekabet de büyük oluyor. İyi oynadık. Sadece bir maç kazansak bile, kazanmayı bildik.” ifadelerini kullandı.

1.98 boyundaki Yavuz, dört maçta ortalama 25.3 dakika sahada kaldı. 16 yaşındaki oyuncu; %40 üçlükle 15.3 sayı, 8.5 ribaund, 1.5 asist, 1.3 top çalma, 1 blok ortalamaları yakaladı.

Daçka, elemelerin Coin ayağına katıldı ve toplamda 1 galibiyet ve 3 mağlubiyet alıp sekiz takım içerisinde sekizinci oldu. Elemelerin Kaunas ayağında mücadele veren bir başka temsilcimiz Fenerbahçe de elemeleri altıncı bitirmişti. Adidas Next Generation Turnuvası’nın bu seneki adresi, 18-21 Mayıs tarihlri arasında İstanbul olacak.

 

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir