Turkish Airlines EuroLeague’in play-off etabında OAKA’da iki kez art arda Fenerbahçe’ye mağlup olup seride 2-0 geriye düşen Panathinaikos Superfoods’un başantrenörü Xavi Pascual, serinin ikinci maçını değerlendirdi.

Ekibimizi tebrik ederek sözlerine başlayan Pascual, genel olarak ilk maçtan daha iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirtti. İmkanları değerlendiremediklerini ve yaptıkları kötü savunmayla maçı kaybettiklerini vurgulayan Pascual, taraftarından da özür diledi. Üçüncü karşılaşmada sonuna kadar mücadele edeceklerini dile getiren çalıştırıcının açıklamaları şu şekilde:

“Fenerbahçe’yi galibiyet için tebrik ediyorum. Genel olarak bugün ilk maçtan daha iyi oynadığımızı düşünüyorum fakat Fenerbahçe’nin çok özgüvenli bir şekilde oynayacağını biliyorduk. Maç başında iyi imkanlarımız vardı fakat kötü savunmayla bunları kaybettik. Daha sonra yeni bir maç başladı. Şutları kaçırdık, topları kaybettik bu nedenden dolayı da maçı kaybettik. Basketbolda bu tür şeyler olabiliyor. Taraftara harika destekleri için teşekkür ediyorum. Onlar adına üzgünüm iki maçı da almak istiyorduk fakat yapamadık. Üçüncü maçta sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir