Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezonun son haftasında saha avantajını kapan Panathinaikos Superfoods’ta Koç Xavi Pascual Real Madrid serisiyle ilgili bir ön değerlendirme yaptı.

Real Madrid’in hücumda çok kaliteli ve savunma yapması çok zorlu bir takım olduğunu vurgulayan Koç Xavi Pascual, üç sayılık isabetlerin serinin kilit noktası olacağına vurgu yaptı. Taraftarlarının desteğine de vurgu yapan koçun açıklamalarının tamamı:

“Bu noktaya geldiğinizde her şey çok önemlidir. Playofflarda tek bir detay tüm maçı etkileyebilir. Zihinsel olarak hazırlıklı olmayız ve duygularımızı kontrol etmeliyiz. Özellikle de evde oynarken bunlar başarmanın en can alıcı noktalarından.  Llull bütün bir sezon oynamadı ve umuyorum sahalara en kısa zamanda döner ama Real Madrid hepimizin bildiği bir takım. Avrupa’nın en iyilerinden biri ve şampiyonluk adaylarından. Bunu biliyoruz fakat evde oynamanın avantajını değerlendirmeliyiz, taraftarlarımızla beraber kendi oyunumuzu oynamalıyız. Neden burada olduğumuzu bilmek çok önemli. Savunma yapmalıyız. Madrid son sekiz maçını kazandı ve bu maçlarda 80 sayının üzerinde yüksek bir ortalama yakaladı. Onlara karşı savunma yapmak zor, çünkü kaliteleri mükemmel ve iyi savunma yapsanız bile sayı üretebiliyorlar. Top kayıplarını ve ribaundları kontrol etmeliyiz, ve hücumda iyi oynamalıyız. Açık şutlardan sayı bulmalıyız, bu seride üç sayı ortalamamız çok önemli.” 


Kaynak: euroleague.net

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir