7DAYS EuroCup’ta final serisinin ilk maçında Lokomotiv Kuban’ı tarihi bir oyunla 81-78 mağlup eden temsilcimiz Darüşşafaka, Krasnodar mucizesinin ardından İstanbul’a döndü.

Serinin ilk karşılaşmasında takımına 19 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve 3 top çalmayla katkı verip mücadelenin MVP’si seçilen Darüşşafaka’nın oyun kurucusu Will Cummings ise final öncesinde TrendBasket‘e özel açıklamalarda bulundu.


Röportaj: Barış Cevahir


Will, son maç hakkında konuşmak istiyorum. Harika bir oyun çıkardın, bu gerçekten inanılmazdı. Maçın MVP’si seçildin. Neler söylemek istersin?

“Dürüst olmak gerekirse o kadar da harika bir maç çıkarmadığımı düşünüyorum. Maç kayıtlarını tekrar izleyip sahada yapabildiklerimizi gözden geçirdik. Bu kazanmamıza yardım etti. Şimdi yarın için en iyimizi sahaya koyup kazanma şansına erişmek adına odaklanmamız gerekiyor.

Son saniyelerde Howard’ın (Sant-Roos) topu çalıp; Scottie’nin (Wilbekin) üçlük atacağını hissetin mi?

“Açıkçası Scottie’nin orada turnikeye gideceğini düşündüm fakat Scottie düşünmedi. Bu tam bir Scottie hareketiydi: ‘Geçiş hücumunda üçlük atma.’ Howard’ın topu çalması da beni şaşırtmadı. Bunu ondan her zaman görüyoruz.”

Maçı izlerken kendi kendime “Senin adına bu sezonun en iyi maçı ve Avrupai bir Kobe performansı sergiliyor” dedim.

“Hayır… (Gülüyor) Kobe performansını Scottie, Bayern Münih serisinin ikinci maçında yaptı. Gerçek Kobe performansı oydu. (Gülüyor) 

Tam 41 sayı!

“Gerçekten çok ama çok farklıydı! Her gün öyle bir performans göremezsiniz”
Barış Cevahir / TrendBasket

Barış Cevahir / TrendBasket

Takımdaki rolünden bahsedersek genel olarak sezon başından bu yana bench’ten gelerek takıma katkı sağladın. Sezonun ilk yarısında Scottie’nin sakatlık yaşadığı dönemde ise büyük bir oyun ortaya koydun. Son Kuban karşılaşması sonrasında final için kendi rolünü nasıl görüyorsun?

“Rolüm değişmiyor. Kenardan gelmek, takıma düzenli bir katkı vermek, iyi savunma yapmak, oyun kurmak, sahada akıllı bir şekilde hareket etmek. Oyun kurucu olmak. Kısacası kontrolü ele almak.”
Krasnodar’da kazandınız. Şimdi İstanbul’dasınız. Rakibin oyunlarını ve oyuncularını gördünüz. Sence Kuban’ın kilit noktaları ne?
“Yoğunlukları diyebilirim. Kuban’ın güçlü, kararlı ve odaklı bir şekilde sahaya çıkacağını biliyoruz. Onlar bunlar için çalışıyorlar. Bu noktada onların yoğunlukları ile karşılaşmamız lazım. Eksik olamayız. Bundan emin olmamız gerekiyor. Bu noktayla iyi mücadele verirsek iyi olacağız.”
Son olarak finale gerçekten hazır hissediyor musunuz? Senin gözünden takım şimdilik nasıl bir durum içerisinde?
“Normaliz. Normal bir gün geçirdik ve bu bizim için iyi bir işaret. Kimse gergin değil, kimse endişeli değil. Aşırı bir güven içerisinde de değiliz. Hazır olduğumuzu düşünüyorum.”

Will Cummings vs. Lokomotiv Kuban:

 

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir