Weber State Üniversitesi, dün tarihi bir gece yaşarken efsane oyuncusu Damian Lillard’ın dört yıl boyunca terlettiği 1 numaralı formasını emekli etti. 

Weber State Mezunlar Maçı’nın oynandığı gecede oldukça duygusal anlar yaşandı. Lillard, Weber State’nin basketbol sahasında yapılan törene ailesiyle birlikte katıldı.

Dört yıl boyunca oynadığı takımı hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getiren oyuncu: “Gerçekten çok özel bir an. Halkımın ve bu başarının bir parçası olan insanların önünde böylesine harika bir şeyi gerçekleştirmek harika bir duygu” ifadelerini kullandı.

2012/13 NBA sezonunda yılın çaylağı seçilen Lillard; Willie Sojourner ve Bruce Collins’in ardından Weber State Wildcats’te forması emekli edilen üçüncü kişi olma başarısını gösterdi.

Big Sky Konferası’nda bir kez yılın çaylağı (2008/09), iki kez de MVP (2009-10, 2011-12) seçilen yıldız oyuncu, takımıyla birlikte 2008-09 ve 2009-10 sezonunu normal sezon şampiyonu olarak tamamladı. Lillard’ın dört senelik kariyeri, iki kez All-Star seçildiği NBA’e 2012 yılında altıncı sıradan, Portland Trail Blazers forması altında girmesiyle son buldu.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir