THY EuroLeague’in yedinci haftasında Maccabi FOX Tel Aviv deplasmanında farklı galip gelen Anadolu Efes’in koçu Velimir Perasovic, maçın ardından konuştu.

Savunma ve ribaundlardaki üstünlüğün altını çizen Hırvat çalıştırıcı, şu şekilde konuştu:

“Maça iyi hazırlandık. Maccabi’nin hücum ribaundlarında ve geçiş hücumlarında etkili olduğunu biliyorduk. Onların hücum ribaundu almalarını önlemeliydik ve bunu başardık. Aynı zamanda geçiş hücumlarında da üçüncü çeyrek hariç onları yavaşlattık.

Tabii ki bir oyuncunuzun sekiz üçlük isabeti bulması iyi bir şey, her şeyi kolaylaştırıyor ama galibiyetin anahtarı harika savunmamız ve ribaundlardaki üstünlüğümüzdü.

EuroLeague çok zor bir arena. Her hafta sürpriz sonuçlar olabilir. Ligin yukarılarında yer alan Khimki ve Real Madrid 25 – 30 sayılık farklarla mağlup oldular bugün. Bu ritimde devam eden ligde bu sonuçlar yaşanabilir.

Derrick Brown’ı özledik, en değerli oyuncularımızdan biri. Aynı zamanda Doellman da sakat. 

İlk beş maçı kaybetmek için bazı mazeretlerimiz mevcut ve gerçek şu ki EuroLeague zor bir arena. Herkes, herkesi yenebilir. McCollum harika bir yüzdeyle oynadı. Kendisinin skor potansiyeli çok yüksek ve bu, işleri kolaylaştırıyor. Kendisi böyle birkaç maç oynadı ancak tamamen bir oyuncuya bağlı kalamayız. Daha fazla oyuncumuzdan katkı almalıyız. Bir takım, sadece bir oyuncuya bağlı kalamaz.”

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir