Dün Valencia Basket’e transfer olduğu açıklanan Ivan Buva, kulubün resmi sitesine yeni adresindeki hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Sezona başladığı İstanbul BB ile oldukça iyi bir grafik çizen 26 yaşındaki Hırvat pivot, EuroLeague seviyesindeki bir takımda da iyi işler yapabileceğini söyledi. Ivan Buva’nın sözleri şöyle:

“Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Sezonun geri kalanında, Valencia gibi EuroLeague seviyesindeki bir takım ile en üst seviyede de iyi işler yapabileceğimi göstermek istiyorum. Bu sezon Türkiye’deki performansım ile bunu yapabileceğimi gösterdiğimi düşünüyorum. Ve önüme bu şans geldiğinde hiç düşünmedim. Teklif geldiği anda tek istediğim bir an önce buraya gelmek ve takıma katılmaktı.

Takıma katacağım enerji ile çok faydalı olabileceğimi düşünüyorum. İstanbul BB’de takım için önemli bir rolüm vardı. Takımın en önemli opsiyonuydum ama buraya tamamlayıcı bir rol için geldiğimi biliyorum. Takımıma ihtiyaç duyulduğu gibi bir an önce adapte olmak istiyorum. Her alanda etkili bir performans sergileyebilirim, bu açıdan pivot rotasyonunda Dubljevic ile birbirimizi iyi tamamlayabiliriz. Pleiss’ın sakatlığı sonrası 40 dakikayı Bojan ile bölüşeceğiz ve takımın pivotları olarak etkili bir hücum gücü olabiliriz. İkili oyunları da severim. Sahada takımımın benden beklediklerini yapmak için her şeyimi en iyi şekilde ortaya koyacağım.”


Kaynak: valenciabasket.com

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir