FIBA Şampiyonlar Ligi’nin dokuzuncu haftasında temsilcimiz Gaziantep Basketbol, PAOK’u sahasında ağırladı. Bol çekişmeye sahne olan ve bir uzatmaya giden maçın sonunda gülen taraf konuk takım PAOK oldu.

Karşılaşmanın ilk sayıları Owen Klassen’den geldi. Gaziantep Basketbol adına ilk sayılar ise Rolands Freimanis’ten geldi. Mücadelenin ilerleyen dakikalarında baskılı hücumuyla rakip sahada oynayan PAOK, 8 – 0’lık önemli bir seri yakaladı ve skoru, 3 – 10 yaptı. Sayısız geçen yaklaşık iki dakikanın ardından temsilcimiz, Mark Lyon’la üç sayılık basket buldu. Karşılıklı basketlerle skorda yavaş ilerleyen ilk çeyrek, 16 – 19 PAOK üstünlüğüyle sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreği de aynı çekişmeyle geçti. 14 – 15 skor üreten takımlardan PAOK, skorda üstünlüğü rakibine kaptırmak istemezken, Gaziantep Basketbol Sean Armand’ın basketiyle aradaki farkı bir ara tek sayıya kadar indirmeyi başardı. Tam bu sırada etkili hücumlarıyla kritik bir 6 – 0’lık seri yakalayan PAOK, yine rakibiyle arasına fark atmayı başardı. Karşılaşmanın ilk yarısı, 30 – 34 yine konuk takımın üstünlüğüyle tamamlandı.

@gantepbasketbol

@gantepbasketbol

Maçın üçüncü çeyreğinde Gaziantep Basketbol bu kez istediğini yaptı. Bu çeyrekte rakip potaya 20 sayı yollayan temsilcimiz, karşılıklı basketlerle geçen ilk beş dakikanın ardından Jure Balazic’in üçlüğüyle uzun bir aradan sonra ilk kez öne geçti. (44 – 43) Yakaladığı bu enerjiyle hem savunmada hem de hücumda dağılmalarını engelleyen Gaziantep Basketbol, kritik final periyoduna 50 – 47 önde girdi.

Karşılaşmanın dördüncü çeyreğinde maçın başından beri var olan çekişme, daha da arttı ve skorda üstünlüğü yarışını son raddeye çıkardı. Karşılıklı basketlerle geçilen dakikalarda konuk takım PAOK, bir ara yeniden öne geçse de maçta normal süre 62 – 62 eşitlikle sonuçlandı ve takımlar uzatma periyoduna gitti.

Kazanmak için bir umut yakalamış olan temsilcimiz, beş dakika süren bu periyotta rakip potaya sadece üç sayı atabildi. PAOK’un muhteşem hücumu karşısında dağılan Gaziantep Basketbol, mücadeleden 77 – 65 skorla mağlup ayrıldı.

* Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Dilara Durmuş

İletişim: dilara.durmus@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir