2017 U20 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda on üçüncülük-on altıncılık karşılaşmasında Hollanda ile kozlarını paylaşan Türkiye, rakibine uzatma sonunda 80-72 mağlup oldu. Türkiye böylece U20 Kadınlar kategorisinde B Klasmanı’na düştü.

Genel olarak çekişmeli geçen ikinci çeyreğinde 27-18 öne geçen Türkiye daha sonra bu avantajını koruyamadı. Birçok iniş çıkışın yaşandığı maçta dakikalar gösterirken üstünlüğü ele aldı. Bu andan sonra direncini kaybetmeyen Millilerimiz son çeyrekteki üçlük isabetleri ve İnci Güçlü’nün boyalı alan sayılarıyla oyuna tutundu. Melisa Korkmaz’ın son saniye turnikesiyle 69-69’a gelen skor maçı uzatmalara taşıdı.

İlk uzatmada iki takım da sertlik düzeyini maksimuma çıkarırken, Janis Ndiba’nın kritik hücum ribaundları ve sayıları Hollanda’nın avantajını devam ettirdi. Gruptaki ilk maçta olduğu gibi son dakika içerisinde üçlüğü gönderen Ilse Kuijt fişi çekti ve Türkiye sahadan 80-72 mağlup ayrıldı. U20 Kadın Milli Takımımız, Bosna Hersek ile oynayacağı on beşincilik maçıyla birlikte turnuvaya nokta koyacak.

Parkeden (8/16) ile 27 sayı, 16 ribaund, 4 asist, 1 top çalma, 1 blok ile ayrılan Janis Ndiba müsabakanın yıldızı oldu.

Türkiye adına beş üçlük isabetiyle 15 sayı, 6 ribaund, 2 asist, 3 top çalma üreten Şelale Kepenç ve 14 sayı, 2 ribaund, 6 asist, 1 top çalma ile oynayan Derin Yaya turnuvada alınan beşinci yenilgiye engel olamadı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir