Turkish Airlines Euroleague’de 17. maçların oynandığı bu hafta Unicaja Malaga, Zalgiris Kaunas’a konuk oldu. İlk dakikalarından itibaren başa baş bir rekabete tanık olduğumuz mücadele 79-77 Zalgiris galibiyetiyle sonuçlandı.

Hava atışıyla beraber ilk hücum şansını elde eden ev sahibi ekip Kevin Pangos ve Axel Toupane’in ikili oyunundan gelen isabetle açılışı yaparken serbest atış çizgisine gelen Ray McCallum ise İspanyol ekibin ilk sayılarını kaydetti. Karşılıklı gelen boş hücumların ardından Carlos Suarez’den gelen üçlük iki ekip adına da oyunun tempo kazanmasında etkili oldu. Parkede yer alan her oyuncusundan katkı alarak organize hücumlar eden Unicaja Malaga farkı bir süreliğine 6 sayı civarında tutsa da Jankunas ve Milaknis gibi tecrübeli oyuncularının önderliğinde ilerleyen Zalgiris, ilk çeyreği 19-17 geride tamamladı.

Aynı ilk periyotta olduğu gibi ikinci periyotta da ilk sayılar ev sahibi ekipten gelirken çeyrek başında skor 19-19’da eşitlendi. Skor eşitlenmesinden adeta güç alan Unicaja ise Adam Waczynski’nin üçlük isabetiyle başlayan ve Daniel Diez’inkiyle biten 11-0’lık bir seriyle çeyreğin ilk yarısını domine etti. Rakibinin serisini Beno Udrih’in pota altındaki basketiyle bozan Zalgiris ise Kevin Pangos’un yayın gerisinden gelen isabetiyle de farkın kopmasına izin vermedi. Karşılıklı serilerle ilerleyen bu çeyrekte de üstünlüğü sağlayan Unicaja Malaga ise soyunma odasına 40-32 önde gitti.

euroleague.net

euroleague.net

Soyunma odasından dönülürken ilk devredeki son sayıları kaydeden Zalgiris, Ulanovas ve Micic’in basketleriyle devreye başlayarak farkı dört sayıya indirdi. Karşı cephede de  James Augustine’in ilk sayıları bulmasıyla devamında gelen sekans karşılıklı gelen sayılarla ilerlerken fark da beş sayı civarına sabitlendi. Çeyrek sonuna doğru gelirkense Beno Udrih’in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla ev sahibi ekip uzun bir aranın ardından öne geçmeyi başardı. (52-51) Son anda gelen basketleyse liderliği tekrar eline alan Unicaja Malaga final periyoduna 55-52 önde girdi.

Üçüncü on dakikalık bölümün sonlarına doğru oyunun dengesi alehine ilerleyen Unicaja, Adam Waczynski’nin yayın gerisinden bulduğu basketle son çeyreğe mesaj dolu bir başlangıç yaparken Zalgiris ise Kevin Pangos önderliğinde 7-0’lık bir seri yaparak 59-58 öne geçti. Rakibinin hızını kesemeyen Unicaja ise çareyi serbest atış çizgisinde arasa da rüzgarı arkasına alan ev sahibi ekip farkı 4 sayı civarına çıkardı ve iyi oyununu devam ettirdi. Çeyrek sonuna kadar liderliği kaptırmayan Zalgiris Kaunas 79-77 galip geldi!


Karşılaşmanın istatistikleri

Dilasa Karakaya

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir