Geri1 of 4İleri

Ümit Milli Takımımız Girit uçağında, herkesin aklı fikri o kupada! | TB ÖZEL

IMG_20170705_135548_704

Ümitler Avrupa Şampiyonası’na artık günler, hatta ve hatta saatler kaldı. 2015 yılında gerçekleştirilen U20 Avrupa Şampiyonası da Girit’te düzenlenmişti ve o turnuvadan altın madalya ile ayrılmıştık. Erhan Toker yönetiminde finalde İspanya’yı devirdik. Şimdilerde Cleveland Cavaliers ile sözleşme imzalayan Cedi Osman da o şampiyonanın MVP’si seçilmişti. Ufukta bir U20 Avrupa Şampiyonası daha var ve rota yine Girit. Bu kez 1997-1998 jenerasyonu ile orada olacağız. Takımımızın başındaki isim de Selçuk Ernak olacak.

Bu yaş grubu 2015 yılında da Yunanistan’ın yolunu tutmuştu. Adresimiz Volos’tu ve orada düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda finale kadar yükselmiştik. Ancak finalde ev sahibi Yunanistan’a kaybettik ve altın madalyadan olduk. Şimdi ise o altın madalyayı boynumuza takmak istiyoruz.

Geçtiğimiz hafta itibariyle de Ümit Milli Takımımızın konakladığı otele bir ziyarette bulundum. İdarecimiz Turgay Zeytingöz’ün de destekleriyle üç oyuncumuz ile yaklaşık 20 dakika süren bir sohbetim oldu. TOFAŞ forması giyen Berkan Durmaz, Fenerbahçe oyuncusu olan Egehan Arna ve ülkemizi Amerika Birleşik Devletleri’nde temsil eden Ömer Faruk Yurtseven ile hazırlık dönemini, şampiyonadaki şansımızı ve Milli Takım ortamını konuştuk. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sözü oyuncularımıza bırakalım.

Geri1 of 4İleri

Ümit Milli Takımımız Girit uçağında, herkesin aklı fikri o kupada! | TB ÖZEL

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir