Bugün başlayan 2017 U20 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda ilk maçına çıkan Ümit Milli Takımı, uzatma sonunda Karadağ’a 73-69 yenildi.

Karşılaşma baştan sona büyük çekişmeye sahne oldu. Boyalı alandan Ömer Faruk Yurtseven ile etkili olan, ancak kısalarından istediği skor katkısını alamayan Türkiye, bitime 05:37 kala 58-50 geri düşse de toparlanmayı bildi. Erkan Yılmaz ve Berkin Durmaz’ın ateşlediği geri dönüş sonrası skoru dengeleyen Milliler son pozisyonda Berkin’in Bakic’e yaptığı blokla karşılaşmayı uzatmaya götürdü.

Uzatma bölümünde ise farkı yaratan isim Milic Starovlah oldu. Takımının bu çeyrekteki 12 sayısının altısına imza atan forvet, Karadağ’ın mücadeleden 73-69 kazanmasında rol oynadı.

Karadağ cephesinde maçı 19 sayı, 15 ribaund, 3 asist ile bitiren pivot Milos Popovic galibiyette aslan payını aldı. Türkiye adına ise 16 sayı, 18 ribaund, 2 asist, 2 blok üreten Ömer Faruk Yurtseven ve 20 sayı, 10 ribaund, 1 top çalma, 5 blokluk bir performans ortaya koyan Berkin Durmaz sonucu değiştiremedi.

Ümit Milli Takımı turnuvadaki ikinci maçında yarın TSİ 16:45’te İzlanda ile karşılaşacak.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir