Ufuk Sarıca, Beşiktaş Sompo Japan’in Spor Toto Play-Off 2017’nin final serisinde Fenerbahçe’ye 98-94 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. 

Serinin çekişmeli geçtiğini vurgu yapan Sarıca, maçı kazanıp beşinci maça uzatmak istediklerini söyledi. Fenerbahçe’nin çok iyi bir takım olduğunu da dile getiren deneyimli koç, İdari ve teknik ekipten oyunculara tüm kulübe teşekkürlerini sundu. Sarıca’nın ifadeleri şu şekilde:

“Çok çekişmeli bir seri oldu. Bütün maçlar birbirinin kopyası oldu. Kazanıp uzatmak istiyorduk. Boş sahada oynasak da üsteliği devam ettirmek istiyorduk. Öncelikle Fenerbahçe’yi tebrik etmek istiyorum. Sonuna kadar hak ettiler. Ciddi bir kadro var, harika bir takıma karşı oynadık. Onları EuroLeague’den sonra kaybetmedikleri motivasyondan dolayı da tebrik ediyorum. Oyuncularımı da tebrik ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar. Bizden daha iyi olan rakiplere kafayı tuttuk. Fenerbahçe’yle finali paylaştık. İdari ve teknik ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Saha içindeki organizasyonu yaptık ama saha dışında da mali anlamda çok iyi bir sezon geçirdik. Desteklerinden ötürü Başkan Fikret Orman ve İkinci Başkan Ahmet Nurçebi’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Son olarak sezon başında söylediğimiz gibi son topa kadar mücadele eden bir takım var ortada. Bundan dolayı gurur duyuyorum”

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir